Pályázati felhívás 1956 tiszteletére

2014. szeptember 11.

A Múzeum 1956. Emlékére Közhasznú Alapítvány pályázatot hirdet egyetemi és főiskolai hallgatók számára az 1956-os forradalom és szabadságharc 58. évfordulója tiszteletére.

Az alapítvány 2001 óta minden évben ír ki pályázatot, mellyel a rendszerváltás óta felnőtt diákoknak nemcsak a figyelmét kívánja 1956-ra irányítani, de célja az is, hogy a fiatalok elmélyült kutatómunkával ismerjék meg 1956 eseményeit, és a szabadságharc történelmi szerepe és megítélése méltó helyre kerüljön az utókor emlékezetében. A pályázat témája az egyetem akkori ifjúsági szervezetének (hivatalos, vagy betiltott, titokban működő szervezet) 1956. október 24-i, a véres csütörtök utáni, pénteki ülésének valós, dokumentált, vagy képzelt „jegyzőkönyve” Jegyzőkönyv a ………….. (szervezet neve) 1956. október 24-i üléséről címmel.

A dolgozatokat 2014. október 10-ig e-mailen és nyomtatott formában az alapítvány címére kell eljuttatni. A beküldött pályaművek díjazásban részesülnek: I. díj 150 ezer forint, II. díj 100 ezer forint, III. díj 50 ezer forint.

További információ és a részletes pályázati felhívás itt.