SZTEhírek

Rövidfilm készült az SZTE-n tanuló brazil hallgatókról

2014. szeptember 04.

A Szegedi Tudományegyetemre 2014 januárjától kezdve érkeznek brazil hallgatók a brazil kormány által finanszírozott Science Without Borders (Tudomány határok nélkül) program keretében, amely brazil egyetemisták számára biztosít külföldi tanulmányi lehetőséget. A Tisza-parti universitason tanuló brazil diákok szakmai gyakorlatainak megvalósulásáról a Magyar Rektori Konferencia készített színes videót.

A CAPES (a brazil állam felsőoktatásért és kutatásért felelős ügynöksége) kérésére a Magyar Rektori Konferencia (MRK) stábja 2014 júliusában látogatott a Szegedi Tudományegyetemre, azzal a céllal, hogy a számszerű adatok mellett képes, videós beszámolókkal is bemutassa a brazil ösztöndíjprogram sikeres magyarországi megvalósulását. A Szegedi Tudományegyetemen készült kisvideóban intézményi életképekkel illusztrálva ábrázolják a brazil hallgatók szakmai gyakorlatait. A fiatalos, lendületes felvétel az SZTE Mérnöki Kar környezetmérnök laborjában folyó szakmai munkát, a Természettudományi és Informatikai Karon tanuló biológushallgatók növénytani gyakorlatát, valamint az Általános Orvostudományi Kar brazil orvostanhallgatóinak a Sürgősségi Betegellátó Osztályon és a Skills Laborban zajló szakmai képzését mutatja be. Emellett diákokkal és olyan oktatókkal készült rövid interjúk színesítik a kisfilmet, akik aktívan részt vesznek a brazil program megvalósításában. A videó a magyar Tudomány Határok Nélkül program hivatalos Youtube videócsatornájára került fel, amely többek között a program és a magyarországi egyetemek, képzések minél eredményesebb és látványosabb promócióját szolgálja.

A Szegeden tanuló brazil hallgatók gyakorlatait bemutató kisvideó itt megtekinthető: