SZTEhírek

Sikeresen zárult a Hungarológia Központ nyári egyeteme

2014. szeptember 15.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar Hungarológia és Közép-Európa Tanulmányok Nemzetközi Oktatási Központ idei nyári kurzusát július 27. és augusztus 23. között rendezte. A huszonegy különböző országból érkező fiatal két, illetve négy hétig tanult magyarul a Tisza-parti universitason és ismerkedett hazánkkal.

A központ 2001-ben hívta életre nyári egyetemét azzal a céllal, hogy külföldieknek magyar nyelvet és kultúrát közvetítsen. A kurzus célközönsége külföldön magyar nyelvet tanuló diákok, magyar felmenőkkel rendelkező emberek, illetve a magyar nyelv és kultúra iránt érdeklődők. A világ minden pontjáról, Japántól Kolumbiáig ötvenkét diák érkezett az SZTE-re. A 14. nyári egyetem főbb témakörei a magyar mint idegen nyelv, a magyar társadalom, történelem és kultúra európai kontextusa, Magyarország helyzete az Európai Unióban volt, de a változatos előadások kitértek a magyar zenére és a magyar borokra is. A diákok ittlétük alatt ellátogattak többek között a fővárosba, Ópusztaszerre, a kiszombori kukoricafesztiválra és a Hungarikum Fesztiválra is. A programok között szerepelt még szegedi városnézés, filmvetítés és nemzetközi est is, ahol a fiatalok saját kultúrájukat mutatták be – tudtuk meg Bata Ágnes programmenedzsertől.

Képek: Hungarológia és Közép-Európa Tanulmányok Nemzetközi Oktatási Központ