Költészeti napi marathon az Egyetemi Tavasz fesztiválon

2015. április 08.

2015. április 11-én költészeti napi marathonnal startol a 12. Egyetemi Tavasz programsorozat.

A költészet napján, április 11-én 16 és 22 óra között Balog József újságíró és Darvasi László író várják az érdeklődőket a Grand Caféban. Az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ rendezvényének hívószava idén: a haza. A résztvevők a költészeti napi marathonon kimerítően beszélgetnek a hazáról, arról, hogy a magyar költészet hogyan látta és látja a hazát.

„Volt már a haza mindenütt.

Úgy értjük, a mi hazánk, meg a tiétek.

Volt már a haza a magasban, emigrációban, pincében, börtönben, csapdában, kompon, álmokban és rémálmokban, nyelvben. Volt, hogy elveszett, elárulták, becsapták, barátságossá tették. Vesszük a bátorságot, hogy a magyar költészet napján hosszan és eléggé kimerítő módon a hazánkról beszéljünk. Vagy, ha tetszik, a ti hazátokról. Kedvünk erős, elhivatottságunk nem kevésbé. Szeretnénk elmondani, hogy a magyar költészet, vagyis a fűzfapoéta, a csepűrágó, a bohóc, a Thália csupasz seggű szolgája hogyan látta, és hogyan látja azt a hazát, amiben él. És milyet szeretne.”- olvasható a felhívás.