SZTE-sikerek a XXXII. OTDK Humántudományi Szekciójában

2015. április 20.

A XXXII. OTDK Humántudományi Szekcióját a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kara rendezte meg 2015. április 8-10. között. A versenyről 18 díjjal tértek haza a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar hallgatói.

A Humán Tudományi Szekcióba 498 hallgató összesen 496 dolgozatot nevezett. 46 I. díj, 51 II. díj és 44 III. díjat adtak át az eredményhirdetésen. A megmérettetésen a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar hallgatói 16 helyezést értek el: 3 I. díjat, 8 II. díjat, 5 III. díjat, valamint 2 különdíjat hoztak el.

A Színháztudomány tagozatban második helyezést ért el Fritz Gergely, a Vizuális kultúra tagozatban harmadik helyezett Gáncsos Kármen. A Francia irodalom tagozatban második helyezett Kiss Fruzsina, ugyancsak második orosz irodalom tagozatban Sipos Hédi. A XX. század magyar irodalma II. tagozatban második helyezést ért el Balogh Gyula.

A Magyar nyelvészet tagozatban az első díjat Berente Anikó kapta, harmadik helyezést ért el Kalla Viktória. A Kognitív nyelvészet tagozatban harmadik helyezett: Kubitsch Rebeka. A Diskurzuselemzés, a társadalmi nemek nyelvészete tagozatban második Varga Marianna, középkori és újkori egyetemes történelem tagozatban harmadik Kiss Máté.

Első díjat szerzett az Újkori és legújabb kori egyetemes történelem (19. század - 1945) tagozatban Balatoni Balázs, második helyezett régészet I. (Őskor, római és késő császárkori régészet) tagozatban Piros Réka Ágnes. Remekeltek az SZTE hallgatói a Régészet II. (Korai és érett középkori régészet) tagozatban: első helyezett Andrási Réka, második Soós Rita, harmadik Mészáros Boglárka.

A Néprajz I. társadalom és tárgyi néprajz tagozatban második díjat kapott Cs. Tóth Gabriella. Különdíjas a Fonológia, morfológia tagozatban Rózsa Katinka, Pro Scientia különdíjas Andrási Réka.

A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kara 3 479 000 forint támogatást nyert az NTP-OTDKR-14 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében. A támogatást a XXXII. OTDK-n részt vevő hallgatók nevezési és részvételi díjainak fedezésére fordították. A Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának diákkörei 1.1 millió forint támogatást nyertek az NTP-TDK-13 kódszámú tehetséggondozó pályázat keretében. A pályázatban tervezett tevékenységek (kiadványok, hallgatói kutatás, tudományos ülések, tanácskozások) megvalósításával a kari tudományos diákköri munkában résztvevő tehetséges hallgatók munkáját igyekeznek segíteni.