SZTEhírek

Új pályázati lehetőségek volt és leendő külföldi ösztöndíjasoknak

2015. január 25.

Pályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem az Erasmus+ keretében, volt ösztöndíjasok jelentkezését várja a Tempus Közalapítvány. Az Európai Bizottság Bővítési Főigazgatósága összeurópai esszépályázatot indított „Annyira hasonló, annyira különböző, annyira európai” címmel.

Újra ERASMUS+

Az ERASMUS+ program keretében a szegedi egyetem pályázatot hirdet a 2015/2016-os tanévre hallgatók tanulmányi és szakmai gyakorlati célú mobilitására, felsőoktatási intézmények oktatóinak oktatási célú mobilitására, valamint felsőoktatási munkatársak képzési célú mobilitására. A pályázatokat a tanszéki/kari koordinátorok által megadott határidőig a tanszékekre, kari koordináció esetében az adott kar kari koordinátorához kell benyújtani.

A pályázati felhívások az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapján és itt elérhetők:

Felsőoktatási hallgatók tanulmányi célú mobilitására (részképzés) - (Kiírás | Pályázati űrlap)

Felsőoktatási hallgatók szakmai gyakorlati mobilitására - (Kiírás | Pályázati űrlap)

Felsőoktatási intézmények oktatóinak oktatási célú mobilitására - (Kiírás | Pályázati űrlap)

Felsőoktatási munkatársak képzési célú mobilitására - (Kiírás; Pályázati űrlap)

Mobilitási óra a Tempus Közalapítvány szervezésében

Tovább folytatódik a Tempus Közalapítvány Mobilitási óra – külföld, ösztöndíj, élmény című programja, mely a külföldi részképzésről, kutatásról és szakmai gyakorlatról hazatért hallgatókat szólaltatja meg, hogy személyes élményeiken alapuló előadásokon keresztül népszerűsítsék a külföldi csereprogramokat végzős középiskolások körében.

A programra hallgatói jogviszonnyal rendelkező volt ösztöndíjasok jelentkezését várják 2015. február 23. (hétfő) délig.

A részletes felhívás a Campus Hungary honlapján érhető el.

„Annyira hasonló, annyira különböző, annyira európai”

Az Európai Bizottság Bővítési Főigazgatósága összeurópai esszépályázatot indított „Annyira hasonló, annyira különböző, annyira európai”címmel, melyen 18-25 éves fiatalok vehetnek részt az EU 28 tagállamából. A pályaművükben a hallgatóknak a „Mi a véleményed a kibővült Európai Unióról?” és/ vagy a „Hogyan tudja kezelni a kibővült Európai Unió a jövőbeni kihívásokat?” kérdésekre adott válaszukat kell kifejteniük. A pályaműveket legkésőbb 2015. február 27. délig (közép-európai idő szerint) lehet beküldeni.

A pályázat részletes felhívása az SZTE Nemzetközi Mobilitási Iroda honlapján elérhető.