Idén is Lótusz napok az SZTE Füvészkertben

2015. július 23.

Immár nyolcadik alkalommal rendeznek Lótusz napokat a Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjében. 2015. augusztus 1-2. között az egyetem zöld szigetén a kelet varázsát idéző programokkal várják az érdeklődőket.

A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertje a botanikus kert tavában megújuló indiai lótusz virágzásának tiszteletére évről évre rendez programsorozatot. 2015. augusztus 1-jén és 2-án zenével, tánccal, ízekkel és illatokkal varázsolnak távol-keleti hangulatot a kertbe. A hagyományokhoz híven idén is lesz tradicionális indiai táncbemutató, hangfürdő, meditációs koncert. A Füvészkertbe látogatókat jóga-, és harcművészeti bemutatókkal, masszázzsal, henna- és arcfestéssel, kézműves vásárral és színvonalas előadásokkal is várják. Az érdeklődők útibeszámolók segítségével nepáli és indiai tájakra látogathatnak, megismerkedhetnek a koreai és kínai teázási kultúrával és a tradicionális TAIKO (japándob) hangzásával is.

További információ és részletes program: VIII. Lótusz napok