86. Ünnepi Könyvhét: A Kiskunsági Nemzeti Park

2015. június 07.

Az idén 40. éves Kiskunsági Nemzeti Park hazánk egyik legnagyobb természeti kincsének számít. E vidék felfedezésére szentelte egész életét Molnár Béla, a Szegedi Tudományegyetem emeritus professzora. Élettapasztalatát, kutatásait, sikereit összegzi „ A Kiskunsági Nemzeti Park víztana és vízföldtana” című könyvében.

2015. június 5., 16 óra, SZTE Klebelsberg Könyvtár, AudMin:

M olnár Béla, az SZTE professor emeritusa csak mesélt és mesélt - többek között - az ’50-es évek szerény körülményeiről, az akkor még fejletlen technológiáról, és a nagy szerelemről, a geográfiáról. A kiskunfélegyházi származású Molnár Béla már gyerekkorában beleszeretett a homokhátsági tájba, ami aztán egész életében nem hagyta nyugodni.

A beszélgetést Sümegi Pál, az SZTE TTIK Földtani és Őslénytani Tanszék tanszékvezetője vezényelte le. A könyv szerzője azt is elárulta, hogy az 5. fejezet a kedvence a kötetből. Ebben a részben a dolomitok keletkezéséről van szó, valamint az ezzel kapcsolatos kutatásról, ami Németországban történt.

6._nap_-_Molnar_Bela_geografus_CsB

Az esemény végén a Molnár Béla megköszönte a Szegedi Egyetemi Kiadó - JATE-PRESS dolgozóinak az odaadó munkájukat, akik nélkül nem valósulhatott volna meg a kötet. A csaknem 500 oldalas könyv nemcsak a földrajz szakosoknak lehet jó olvasmány, hanem azoknak is, akiket érdekel, hogy milyen különleges, kincsekben gazdag földön vetette meg lábát a magyar nép.

SZTEinfo - Kép és szöveg: Cserei Bettina

Az SZTE Hírportál információi a 86. Ünnepi Könyvhétről:

86. Ünnepi Könyvhét: Keresd a nőt! – érdekességek Szent-Györgyi Albertről és a Nobel-díjról

86. Ünnepi Könyvhét: „A virág a fény felé hajlik” - beszélgetés Böjte Csabával

86. Ünnepi Könyvhét: Utcára vitt tudomány –Szent-Györgyi öröksége

86. Ünnepi Könyvhét: Az idő kereke

86. Ünnepi Könyvhét: „Én itt vagyok” - irodalmi megemlékezés Baka Istvánról

86. Ünnepi Könyvhét: Egy csodálatos utazás

86. Ünnepi Könyvhét: Merőleges viszonyok – El Kazovszkij művészete

86. Ünnepi Könyvhét: „Az SZTE utcára viszi a tudományt” – akadémikus, professzor a kutatásról
86. Ünnepi Könyvhét: Hivatalos megnyitó és SZTE-s programok
86. Ünnepi Könyvhét: Szegedi hadi diadal