levendula_napok_2015_kiemelt_nagy

Ismét Levendula Napok Szegeden

2015. június 15.

Az SZTE Füvészkertje és Kulturális Irodája második alkalommal rendezi meg a Szegedi Levendula Napokat. 2015. június 27-28. között „az egyetem zöld szigetén” koncertekkel, gyerekműsorral, zenés-verses irodalmi játékkal, növénybemutatóval, kézműves termékekkel és gasztronómiai ínyencségekkel is várják a levendula szerelmeseit és az érdeklődőket.

A második levendula fesztiválnak az SZTE újszegedi egyetemi Hortus Botanicusa (Szeged, Lövölde út 42.) ad otthont. A programokra 2015. június 27-én, szombaton és 28-án, vasárnap 9-18 óra között hívják és várják a vendégeket.

Az egyik legkedveltebb gyógynövény a levendula. A Földközi-tenger mediterrán térségében őshonos levendula nemzetségébe 48 faj tartozik. A Szegedi Tudományegyetem Füvészkertjének úgynevezett kolostorkertjében a 7 legismertebb levendulafajtát mutatják be a közönségnek, színváltozat szerint a levendulakéktől a pink színűn át egészen a fehérig. A II. Szegedi Levendula Napokon az SZTE Füvészkert levendula-gyűjteményét és az illatos növényhez kötődő értékeket mutatja be.

A szervezők minden korosztály számára színvonalas és színes kulturális programokat kínálnak: koncertekkel, kiállítással, gyerekműsorral, zenés-verses irodalmi játékkal, növénybemutatóval és vásárral, kézműves termékekkel, gasztronómiai ínyencségekkel várják az érdeklődőket. Fellépnek – többek között – a Szegedi Nemzeti Színház művészeiVajda Júlia, Csorba Kata, Andrejcsik István, Pataki Ferenc, Pál Tamás –, a Meszecsinka Duó, Szirtes Edina Mókus, lesz családi mesejáték, bolgár néptáncoktatás, valamint az érdeklődők megcsodálhatják Sonkodi Rita festőművész kiállított képeit.

A Füvészkertben piknikező családok számára is remek kikapcsolódást és töltekezést ígérnek a levendulás programok. Akár az egész hétvégi szabadidőt is kitöltheti az újszegedi Füvészkertbeli rendezvény, hiszen a Levendula Napok gazdag programkínálata mellett a Hortus Botanicus Universitatis Szegediensis minden látványossága megcsodálható.

Részletes program:

2015. június 27. szombat:

10.00 A Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ) zenés-verses játéka

10.30 Időutazás egy középkori kolostor gyógynövénykertjébe - előadás és bemutató

11.00 Sonkodi Rita festőművész kiállításának megnyitója

11.00 A Terebes zenekar koncertje

13.00 A Szegedi Egyetemi Színház (SZESZ) zenés-verses játéka

13.30 Családi patikánk ésszerű és biztonságos megteremtése - előadás

14.00 Kalamajka Levendula Erdőben - családi mesejáték

14.30 Minden, amit a levenduláról tudni érdemes - előadás

15.00 „Levendula száll az éjen át…” A Szegedi Nemzeti Színház művészeinek műsora

16.00 SZ.E.M.FÉNYVESZTŐS - Szirtes Edina Mókus műsora