Az OTDK két szekcióját az SZTE rendezi

2015. március 22.

2015. március 25-én startol a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia. Az idei OTDK Agrártudományi, illetve Informatika Tudományi szekcióját a Szegedi Tudományegyetem rendezi. Az SZTE Mezőgazdasági Kara és a Mérnöki Kara ad otthont 2015. április 8-10. között az OTDK Agrártudományi szekciójának. Az SZTE Természettudományi és Informatikai Kara 2015. április 16-17-18. között rendezi az OTDK Informatika Tudományi szekcióját.

Az Országos Tudományos Diákköri Tanács (OTDT) szervezésében, az Emberi Erőforrások Minisztériuma és a Magyar Tudományos Akadémia fővédnökségével 2015. március 25-én kezdődnek a XXXII. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (XXXII. OTDK) rendezvényei.

16 tudományterület

16 tudományterületi szekcióban, 9 városban (Budapest, Debrecen, Gödöllő, Hódmezővásárhely, Kolozsvár, Pécs, Sárospatak, Szeged, Veszprém) 2-3 napos szekcióüléseken mérettetnek meg a pályamunkájával nevezett 5612 tudósjelölt. A részvételi jogot elnyert fiatalokat 6426 oktató segítette témavezetőként.

.Az OTDK szekcióüléseit követően az első helyezettekből 48-an a Pro Scientia Aranyérem, az intézmények által jelölt, tartósan kiemelkedő tehetséggondozó munkát végző oktatók közül 50-en a Mestertanár Aranyérem kitüntetéseket nyerhetik el.

Kutatásra ösztönöz

„A tudományos diákköri mozgalom azt az üzenetet közvetíti a részt vevő fiatalok felé, hogy érdemes bekapcsolódni a felsőoktatási intézmények tudományos műhelyeinek munkájába, és együtt kutatni a legkiválóbb tanárokkal, mert nincsen ennél intenzívebb felkészülési forma, hasznosabb időtöltés a tehetséges tudósjelöltek számára” – fogalmaz Szendrő Péter, az OTDT elnöke.

A tehetséggondozást szolgálja az OTDK-mozgalom. Az SZTE Tudományos Diákköreinek munkájába bekapcsolódó hallgatók is megtapasztalhatják, hogy az elméleti képzés miként hasznosul a gyakorlatban.

A XXXII. OTDK lényegét ismertető Sajtóközlemény itt elérhető:

Az SZTE is rendező

Az OTDK 12 szekciójába 3559 nevezés érkezett. A 12 szekcióból kettőt, az Agrártudományi Szekciót és az Informatika Tudományi Szekciót a Szegedi Tudományegyetemen rendezik.

A XXXII. OTDK konferencia Agrártudományi szekciójának szereplőit az SZTE Mérnöki Kar és az SZTE Mezőgazdasági Kar Hódmezővásárhelyen és Szegeden fogadja – tudtuk meg az ügyvezető elnöktől, Hodúr Cecilia professzortól (SZTE Mérnöki Kar).

Az Agrártudományi szekció konferenciájára 345 hallgató 338 dolgozattal nevezett be, melyeket az ügyvezető elnökség (dr. Hodúr Cecilia ügyvezető elnök és Mikó Józsefné dr. Jónás Edit ügyvezető titkár) az agrárszakbizottsággal közösen 31 tagozatba osztott.

A tagozatok: Agrárgazdaságtani és Vállalatgazdálkodási I, II, Agrármarketing, Agrárműszaki és Agrárinformatikai, Állategészségügyi, Állatélettan, Állat-genetikai, Állattenyésztéstani I, II, Élelmiszerbiztonsági, Élelmiszertechnológiai I, II, Élelmiszertudományi I, II, Erdészeti és faipari, Kertészeti I, II, Környezetgazdálkodási, Környezettechnológiai, Növény-genetikai és biotechnológiai, Növénytermesztéstani, Növényvédelmi I, II, Takarmányozástani, Tájökológiai, Természetvédelmi I, II, Vadgazdálkodási I. II, Vidék- és területfejlesztésiI, II. Dupla tagozatokra ott van szükség, ahol a benyújtott dolgozatok száma több, mint 15.

Az SZTE két rendező kara 41 hallgatóval képviselteti magát a megmérettetésen.

A határon túli tehetségeket a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem Csíkszeredai Karának hallgatói, valamint a magyarkanizsai (Vajdaság) Beszédes József Mezőgazdasági és Műszaki Iskolaközpont tanulója képviseli.

A XXXII. OTDK Agrártudományi Szekció nyitányán a sikeresen pályázó ifjú kutatókat, valamint tanáraikat és mentoraikat 2015. április 8-án 10 órakor Hódmezővásárhelyen, a patinás Fekete Sas Szállóban köszöntik az OTDT és az SZTE vezetői.

Az SZTE Mezőgazdasági Kar hódmezővásárhelyi épületében 2015. április 8-án délután megkezdődik az érdemi munka. A konferencia tagozatainak ülése másnap Szegeden, az SZTE Mérnöki Kar Mars téri és Moszkvai körúti épületében folytatódik. 2015. április 10-én, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központ Konferencia termében tartják a XXXII. OTDK Agrártudományi Szekciót és az Informatika Tudományi Szekció záró ünnepségét.

A XXXII. OTDK Agrártudományi szekcióról, a támogatókról további részletek itt olvashatók.