Amerikai világrangsoron az SZTE

2015. október 13.

Felkerült a Szegedi Tudományegyetem a U.S. News 2015-ös felsőoktatási rangsorára. A friss világranglistán az intézmény a 745. helyen áll.

A top 750 felsőoktatási intézményt rangsoroló lista közel 60 ország egyetemét méri fel 12 indikátor alapján. Az összeállításakor elsősorban az intézmények tudományos elismertségét vették figyelembe. Vizsgálták – többek között – hogy milyen helyezést értek el a Thomson Reuters akadémiai elismertségi listán, milyen kutatási eredményeket és publikációkat mutatnak fel. Emellett figyelembe vették az idézettségi mutatókat és a PhD-fokozatot szerzett hallgatók számát is.

A rangsorra öt magyar egyetem is felkerült, köztük a Szegedi Tudományegyetem, mely a 745. helyen áll. Az SZTE mellett az ELTE, a Debreceni Egyetem, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem és a Semmelweis Egyetem jutott a legjobb 750 közé.

A teljes lista itt elérhető.