A Times Higher Education legfrissebb rangsorán az SZTE

2015. október 01.

Nyilvánosságra hozta 2015/2016-os rangsorát a Times Higher Education (THE). A brit szakfolyóirat listáján a Szegedi Tudományegyetem a 601-800. helyen szerepel.

A világ 800 legjobb felsőoktatási intézményét rangsorolta idén a Times Higher Education. A lista összeállításánál 13 gondosan kalibrált mutatót alkalmaznak egy olyan átfogó és kiegyensúlyozott összehasonlítást alapul véve, mely megbízható hallgatóktól, oktatóktól, egyetemi vezetőktől, az ipar és kormány képviselőitől származnak. A 13 mutatót 5 csoportba – a tanulási környezet, a kutatás minősége, az intézményhez köthető publikációk idézésének száma, az iparból származó jövedelem, és a nemzetköziesedés – sorolják. Az első három szempont 30-30%-os, az ipari bevétel 2,5%-os, a nemzetköziség pedig 7,5%-os súllyal számít be a teljes pontszámba.

A 2015/2016-os világrangsorra a neves angolszász egyetemek mellett a Szegedi Tudományegyetem is felkerült. A Tisza-parti universitas a 601-800. kategóriába jutott.

A teljes lista itt elérhető: THE