lengyel_nagykovet_kiemelt_nagy

Látogatást tett az SZTE-n a lengyel nagykövet

2015. szeptember 25.

Roman Kowalski, Lengyelország nagykövete szeptember 25-én a Szegedi Tudományegyetemre látogatott. Az SZTE rektorával találkozott, és a Kutatók Éjszakája keretében szervezett előadást nyitotta meg a Bolyai Intézetben.

Hatalmas érdeklődés övezte azt a Kutatók Éjszakája keretében szervezett előadást a Bolyai Intézetben, amelyen egy enigma gépet mutattak be működés közben. A rejtjelező gép a varsói Technika és Ipar Múzeumából kizárólag erre az alkalomra érkezett Szegedre.

Lengyel_nagykovet__ENIGMA_gep_2015._szeptember_25_BA__KDZS
Látogatást tett az SZTE-n a lengyel nagykövet - GALÉRIA

A rendezvényt Roman Kowalski, Lengyelország nagykövete nyitotta meg, aki ezt megelőzően - Karol Biernacki, Lengyelország magyarországi tiszteletbeli konzuljának kíséretében - találkozott Szabó Gáborral, a Szegedi Tudományegyetem rektorával és Nagy Katalinnal, az SZTE nemzetközi ügyekért felelős rekrtorhelyettesével.

A Bolyai Intézetben két előadást is hallhattak az érdeklődők: Andrzej Bilecki történész a kódfejtés történeti hátterét világította meg, míg Nagy Gábor egyetemi docens a kódfejtés matematikájáról beszélt.

fotó: Bobkó Anna és KDZS