Új tagok jelentkezését várja a 90 éves a Szegedi Egyetemi Énekkar

2015. szeptember 03.

A Szegedi Egyetemi Énekkar idén ünnepli fennállásának 90. évfordulóját. A Szegedi Tudományegyetem nagy hagyományokkal rendelkező énekkara új tagok jelentkezését várja - az énekkar megtalálható az ETR-ben az általánosan művelő tárgyak között. A próbák időpontja kedden és szerdán 19.30-tól, helyszíne a Kiss Árpád terem.

Aulas_kozeliA kórus a jubileum alkalmából november 21-én szombaton 18 órától a Rektori Hivatal Dísztermében rendezi meg koncertjét. A koncerten elhangzik a jelenlegi kórus műsorblokkja, majd az egykori kórustagok összkara énekel, melyet két korábbi karnagy: Gyüdi Sándor és Cser Miklós dirigál majd. A hangversenyt a jelenlegi és az egykori kórustagok közös muzsikája zárja.

Várják azon régi tagok jelentkezését, akik szívesen bekapcsolódnak az éneklésbe.

Az évfordulóra kóruspóló is készül, melyet az egykori tagok előzetesen megrendelhetnek. Az elhangzó művekről, a jelentkezésről és a pólórendelésről részletes információk az énekkar honlapján találhatók.