Rektori Hivatal

Ismét felkerült az SZTE a Times Higher Education rangsorára

2016. szeptember 22.

Nyilvánosságra hozta 2016/2017-es világrangsorát a Times Higher Education (THE). A brit szakfolyóirat listáján – a tavalyi évhez hasonlóan – a Szegedi Tudományegyetem a 601-800. helyen szerepel. Ezzel az eredménnyel a hazai egyetemek viszonylatában holtversenyben a harmadik legjobb az SZTE.

A világ 980 legjobb felsőoktatási intézményét rangsorolta idén a Times Higher Education. A 2016-os listára 7 magyarországi intézmény került fel, közülük holtversenyben a harmadik legjobb a Szegedi Tudományegyetem: az SZTE a 601-800. helyen szerepel a listán. A rangsorba 7 magyar egyetem került: a Közép-európai Egyetem a 301-350., a Semmelweis Egyetem az 501-600. helyen végzett. A szegedi egyetem mellett a 601-800. helyre került a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem és a Pécsi Tudományegyetem, míg a Debreceni Egyetem a 801+ kategóriába jutott be.

A rangsor összeállításánál 13 mutatót alkalmaznak 5 csoportba osztva: a tanulási környezet, a kutatás minősége, az idézettség, az iparból származó jövedelem, és a nemzetköziség. Az első három szempont 30-30%-os, az ipari bevétel 2,5%-os, a nemzetköziség pedig 7,5%-os súllyal számít be a teljes pontszámba.

A teljes lista itt elérhető: Times Higher Education World University Ranking 2016/2017