nyito

Megőrizte pozícióját az SZTE a QS felsőoktatási rangsorban

2016. szeptember 06.

A hazai egyetemek közül továbbra is előkelő helyen szerepel a Szegedi Tudományegyetem a brit QS World University Rankings 2016/2017 rangsorában: az SZTE az 501-550. helyezést érte el, ami az összes vizsgált egyetemet tekintve a legjobb 13 százalékba való tartozást jelenti.

A világ több mint 4300 egyetemét vizsgálta és közülük több mint 900 felsőoktatási intézményt rangsorolt 2016-ban a QS. A világ egyik legelismertebb, felsőoktatási tevékenységeket minősítő cége 2016. szeptember 6-án tette közzé legfrissebb toplistáját. A rangsorba hat magyarországi intézmény került, közülük a legjobb eredményt a Szegedi Tudományegyetem érte el. A friss QS World University Rankings 2016/2017-es rangsorban - a tavalyi évhez hasonlóan - az SZTE az 501-550. helyen végzett. A rangsor elkészítésekor hat tényezőt vettek figyelembe: az akadémiai szféra és a munkáltatók értékelését, a tudományos munkák idézettségét, az oktatók és a hallgatók arányát, valamint a külföldi hallgatók és külföldi oktatók számát.

A teljes lista itt elérhető: QS World University Rankings 2016/2017