otdk_megnyito

Megkezdődött az OTDK Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciója

2017. április 18.

Az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara rendezi meg 2017. árpilis 18- 20. között a XXXIII. OTDK 13. Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekcióját. A szegedi konferenciára 206 hallgató nevezett 28 magyarországi és 2 határon túli felsőoktatási intézményből. Pályamunkáikat 23 tagozatban mutatják be a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar főépületében.

Az Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) több mint hat évtizedes múltra visszatekintő tudományos diákköri mozgalom, amely hagyományainak megfelelően kétévente biztosít országos tudományos fórumot az önképző, kutató, illetve művészeti munkában legkiválóbb eredményeket felmutató egyetemisták és főiskolások számára. Az év legnagyobb felsőoktatási tehetséggondozási seregszemléje közel 4900 fiatal tudósjelölt számára kínál bemutatkozási lehetőséget 16 tudományterületi szekcióban. A részvételi jogot elnyert hallgatókat 5782 oktató segítette témavezetőként.

A XXXIII. OTDK 13. Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciójának házigazdája 2017. április 18-20. között az SZTE Juhász Gyula Pedagógusképző Kara. A szekcióba 206 dolgozatot neveztek, a tudományos munkák mögött 256 hallgató és 181 felkészítő tanár áll. Pszichológia területen 114, pedagógiában 45, andragógia témakörben 28, könyvtártudomány területen pedig 15 dolgozat készült.

OTDK_megnyito2

A szekció megnyitója előtti sajtótájékoztatón Dr. Gáspár Mihály, az OTKT 13. Szakmai Bizottságának elnöke elmondta: a tudományos diákköri mozgalom ma már hungarikumnak számít, hiszen a világon kevés ilyen minőségbiztosított, tudományos utánpótlás kereső rendszer működik. - Az OTDK többnyire a hallgatók első bemutatkozása a tudományos életben, de az OTDK nemcsak megmérettetés, hanem egyfajta életforma megismerése is. Azt a hangulatot szeretnénk megmutatni a fiataloknak, hogy kutatni érdekes és jó – fogalmazott.

A szekció rendezésének jogát két évvel ezelőtt Debrecenben nyerte el a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar. Azóta folyamatos egyeztetések és komplex munka zajlott- tájékoztatott dr. Újvári Edit ügyvezető társelnök. Dr. Szirmai Éva ügyvezető titkár kiemelte: a rendezvény tökéletesen alkalmas arra, hogy elindítsa a hallgatókat a tudományos pályán, hogy megtalálják azokat a módszertani lehetőségeket, amik alapján tudományos kutatásokat folytathatnak. Mindezt egy viszonylag védett környezetben, témavezetőikkel közösen. A Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi szekcióban 202 hallgató 23 tagozatban mutatja be munkáját: 12 pszichológiai, 6 neveléstudományi, 6 andragógiai és 2 könyvtártudományi tagozat ülésezik a három nap alatt.

- Az OTDK az egyetemi kutatás eszméjének egyik legszebb megtestesülése. A témavezető és a hallgató közötti együttműködés, a mester és a tanítvány eszméjének megvalósulása – hangsúlyozta Pukánszky Béla ügyvezető elnök. Hozzátette: az eredményeket nem elég elérni, azokat prezentálni kell és a tudományos vérkeringésbe bekapcsolni. Arra, hogy a tehetségek megmutatkozzanak kiváló alkalom az OTDK Pedagógiai, Pszichológiai, Andragógiai és Könyvtártudományi Szekciója.

A konferencia weboldala és részletes programja itt található.