Beiratkozási hét az SZTE-n

2017. augusztus 24.

Változatos programokkal, az egyetem szolgáltatásait bemutató rendezvényekkel várja a tanulmányaikat szeptemberben megkezdő hallgatóit az SZTE augusztus 28-tól szeptember 2-ig a József Attila Tanulmányi és Információs Központ hátsó bejáratnál, a Batthyány utca felől.

A Szegedi Tudományegyetem több mint hatezer új hallgatója előre egyeztetett időpontra érkezik a beiratkozásra. A várakozás alatt és az adminisztratív feladatok elvégzése után sokszínű kulturális és szabadidős programok várják a résztvevőket. A gólyák a Nagy Beiratkozáson megismerhetik azokat az egyetemi egységeket, melyek a következő években segítséget nyújtanak nekik a minél sikeresebb tanulmányaikhoz. A rendezvény nem titkolt célja, hogy az egyetemre érkezők már az első nap érezzék, Szeged legnagyobb közösségének tagjaivá váltak.

A programsorozat megnyitóján augusztus 28-án 10 órakor az érdeklődők ízelítőt kaphatnak a következő napok programjából: salsabemutató és az SZTE Zeneművészeti Kar flashmobja várja a beiratkozókat.

Ízelítő a heti folyamatos programokból:

• Egész napos zene és pihenési lehetőség nyugágyakon, plédeken a parkban

• SZTE-s ajándékok minden résztvevőnek

• Látványos infografikák, melyek az egyetemi életben való eligazítást segítik

• Interaktív játékok – tudáskerék módszerén alapuló játékos oktató- és tudást felmérő feladatok az zöld egyetemmel és környezetvédelemmel kapcsolatban

• "Mennyi víz kell egy csésze kávéhoz?" című párosítós játék

• Környezetbarát háztartási praktikák keresztrejtvény

• Hova dobjam – szelektív hulladékgyűjtésre motiváló kidobós játék

• Did You Know kérdőív, idegennyelvi keresztrejtvény fejtés, 3D puzzle

• Kerékpár állapotfelmérés és gyors szerviz

• Sport sarok - SZEDEÁK jóvoltából kosárlabda palánk, vetélkedők, ping-pong, lábtollas

• Rapid Könyvtár túra: 13:00, 14:00, 15:00 kezdéssel az SZTE Klebelsberg Könyvtárban (10-15 perc)

• Sminksarok – a program ideje alatt ingyenes sminkelésen és tanácsadáson vehetnék részt a látogatók

• Logikai játékok, tesztek

• Kézműves, kreatív sarok

• Online próbavizsga-felhívás, eredmények közlése, nyelvfelismerés

• Európa Fal; érdekes interaktív játékok az SZTE-ről és EU-s országokról angolul

A részletes program itt elérhető.

További információ: SZTE Beiratkozás 2017

ACULATI_ELEMinfoblokk_kedv_final_CMYK__ESZAA program az EFOP-3.4.3-16-2016-00014 számú "A Szegedi Tudományegyetem oktatási és szolgáltatási teljesítményének innovatív fejlesztése a munkaerő-piaci és a nemzetközi verseny kihívásaira való felkészülés jegyében" című projekt keretében valósul meg.