Kiemelt_ELI_Krausz_MG_6509

Látogatók az ELI-ALPS kutatóközpontban

Hogyan kötődik a Szegedi Tudományegyetemhez az ELI-ALPS kutatóközpont? Miért látogattak el a tudományos létesítménybe az SZTE Lézerek az orvos- és egészségtudományban című nyári egyetemének a résztvevői? A kérdésekre az SZTE ÁOK dékánja válaszol.

Lasers in Medicine and Life Sciences (LAMELIS), azaz: Lézerek az orvos- és egészségtudományban címmel negyedik alkalommal szervezett 2017-ben nyári egyetemet az SZTE Általános Orvostudományi Kar. A 20 országból érkezett érdeklődők 10 napon át foglalkoztak a lézerek elméletével és gyakorlatával. A Szegedi Tudományegyetem által szervezett program résztvevői ellátogattak hazánk legnagyobb tudományos beruházása, a szegedi lézerközpont épületébe is. Kiderült: az ELI-ALPS műszerparkjának a kiépítésén nemzetközi szakembergárda dolgozik. A világszintű lézerkutató látogatóközpontja várja az érdeklődőket, a felnőtteket és diákokat egyaránt. Bari Ferenc professzor, a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Kar dékánja a lézeres nyári egyetemről és a 21. századi tudományos létesítményről beszélt Tráser Lászlónak.



Az SZTE Hírportálján korábban írtuk:

Lézeres alkalmazások - felkészülés az ELI-ALPS kutatóközpont szakmai kihívásaira

A lézerkutatás és az ELI Science Park lehet a dél-alföldi gazdaságfejlesztés motorja

Forradalmasítja a kutatást az ELI-ALPS, az attoszekundumos fényimpulzus forrás

Elkészült a szegedi lézerközpont épületkomplexuma

Hamarosan elkészül az ELI-ALPS öt lézerre váró kutatóközppontjának épületegyüttese




esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Linka_KrisztinaLinka Krisztina - TTIK, földrajz

Hogy miért pont Szegedet választottam? Tudom, hogy a Szegedi Tudományegyetem elég jó hírű nemcsak országos, hanem nemzetközi szinten is. Emellett nagyon sok ismerősöm ezt az egyetemet választotta, és szerettem volna a közelükben maradni. Földrajzszakosként fontosak voltak számomra a város természeti kincsei: a Tisza és a határtalan Alföld. A szülővárosomban, Baján szintén van egy folyó, számomra nagyon fontos, hogy a város víz mellett legyen. A szakomon természettudományokat és társadalomtudományokat tanulok, mindkettőt szeretem, de majd a természettudományok irányába szeretnék specializálódni.




Olasz_BalazsOlasz Balázs - ZMK, előadóművész – klasszikus orgona

Mindig is tudtam, hogy zenész akarok lenni, már ötévesen a rádiót hallgatva operákat énekeltem. Később jött a zongora szeretete. Általános iskolában azt mondtam, hogy zongoraművész leszek, ez annyiban módosult, hogy orgona lett belőle. Békéscsabára jártam zenei konzervatóriumba, és a nyári kurzusok során volt szerencsém Szegeden is zenélni, ekkor szerettem bele a városba. Hogy miért pont Szegedet választottam a zenei pályám szempontjából? Mert ezen az egyetemen nagyon magas színvonalúan tanítanak, és közel van a lakóhelyemhez. Plusz megtalálható a városban az a pezsgés (koncertek sorozata), amire egy zenésznek szüksége van.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *