Elhunyt Dr. Kánitz József, az SZTE gyakorló gimnázium nyugalmazott igazgatója

2017. március 16.

Életének 76-ik évében, 2017. március 11-én elhunyt Dr. Kánitz József, a Szegedi Tudományegyetem gyakorló gimnáziumának egykori tanulója, tanára, igazgatója.

Kánitz József 1941.augusztus 17-én született Szegeden.

Kanitz

Iskolai tanulmányait a Madách Imre Általános iskolában kezdte. Középiskolai tanulmányait az akkor Új Gimnázium néven megalakult, majd 1955-től JATE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium néven működő iskolában folytatta, így az intézmény első osztályainak egyikébe járt. A szegedi Egyetem Biológia-földrajz szakán végezve előbb a Nyíregyháza melletti Fehértón dolgozott, majd a Csongrád megyei tanács munkatársa lett. 1977-ben visszatért szeretett iskolájába, ahol biológia szakvezető tanár lett. 1991-től 2001-ig igazgatta a közben SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnáziumként ismert középiskolát. Igazgatói megbízatása után még négy évig tanított. 2005 nyarán vonult nyugdíjba.

Dr. Kánitz József számos kitüntetése mellett a reál tárgyat tanító tanárok legnagyobb elismerését, a Rátz tanár úr díjat is megkapta.

Kanitz_tanitvanyokkal

Dr. Kánitz József emlékét a hálás tanítványai és kollégái őrzik.

SZTE Gyakorló Gimnázium és Általános Iskola