kiemelt_RH_tulipan

Friss felsőoktatási rangsoron az SZTE

2017. március 22.

A Szegedi Tudományegyetem a 662. helyen szerepel a legfrissebb University Ranking by Academic Performance (URAP) rangsoron. A tudományos publikációk mennyisége és minősége alapján összeállított listára tíz magyar egyetem került fel.

Továbbra is a top egyetemek között tartják számon a különböző nemzetközi rangsorok a Szegedi Tudományegyetemet. A tudományos teljesítmény alapján összeállított University Ranking by Academic Performance a világ 2000 legjobb egyeteme közé sorolta az SZTE-t. A 2017. márciusában nyilvánosságra hozott listán a 662. a szegedi egyetem.

A listára az SZTE mellett felkerült az Eötvös Loránd Tudományegyetem (586.), a Semmelweis Egyetem (604.), a Debreceni Egyetem (620.), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (775.), a Pécsi Tudományegyetem (905.), a Pannon Egyetem (1356.), a Szent István Egyetem (1533.), a Közép-európai Egyetem (1655.) és a Budapesti Corvinus Egyetem is (1821.)