kiemelt_QS_hir2

Ismét felkerült az SZTE a Center for World University Rankings listára

2017. október 16.

Idén is felkerült a Szegedi Tudományegyetem a világ legjobb 1000 egyetemét rangsoroló Center for World University Rankings (CWUR) listára. A rangsorban a 762. az SZTE.

Nyolc szempont alapján értékelte a világ több mint 27 ezer felsőoktatási intézményét a CWUR lista. Közülük a legjobb 1000 egyetemet került fel a 2017-es rangsorra. A Szegedi Tudományegyetem a listán a 762. helyen végzett, ezzel az eredménnyel a 4. legjobb felsőoktatási intézmény Magyarországon.

A lista összeállításakor figyelembe vették többek között az oktatás minőségét, a végzett hallgatók elhelyezkedési lehetőségeit, az oktatók kiválóságát, a publikációk számát és idézési arányát, valamint a szabadalmak számát.

A magyar intézmények közül további 5 egyetem került a 2017-es listára: az Eötvös Loránd Tudományegyetem az 515., a Semmelweis Egyetem a 611., a Debreceni Egyetem a 694., a Pécsi Tudományegyetem a 885., a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem pedig a 898. helyen végzett.

A teljes lista itt elérhető: CWUR 2017