gyertyalang_moatsz_Ruszoly

Ruszoly József, az SZTE ÁJTK nyugalmazott professzora temetése 2017. október 9-én 13 órakor kezdődik

2017. október 06.

A Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar nyugalmazott egyetemi tanára Dr. Ruszoly József elhunyt, 2017. október 9-én, hétfőn 13.00 órakor búcsúztatjuk az Újszegedi Temetőben (6726 Szeged, Szőregi út 85.).

Mint arról hírt adtunk: az SZTE ÁJTK Jogtörténeti Tanszékét 1988-2005 között vezető professzor, Dr. Ruszoly József 2017. szeptember 24-én váratlanul elhunyt.

Ruszoly József professzort az SZTE saját halottjának tekinti, búcsúztatása 2017. október 9-én, hétfőn 13.00 órakor kezdődik az Újszegedi Temetőben (6726 Szeged, Szőregi út 85.).

Jogász nemzedékek gondolkodásának meghatározója volt Dr. Ruszoly József, aki felsőfokú tanulmányait a József Attila Tudományegyetemen zárta, 1964-ben aranygyűrűs (sub auspiciis Rei Publicae Popularis) állam- és jogtudományi doktorrá avatták. Oktatói és tudományos munkássága Szegeden indult, itt bontakozott ki, és szerzett országos és nemzetközi hírnevet. Bejárta az egyetemi grádusokat a gyakornokságtól az egyetemi professzorságig. Jogtörténész volt, ám e szakmának nem szűk értelmében. Kutatásai is átléptek más történeti diszciplínák területére is. Kutatásai főként a hazai – kitekintésben az európai – polgári képviseleti rendszerek történetére irányultak.

Prof. Dr. Ruszoly József, a Szegedi Tudományegyetem Állam- és Jogtudományi Kar professzor emeritusa számos rendezvényen előadott, így például a Bibó István születésének centenáriuma alkalmából 2011. november 30-án rendezett konferencián. A Bibó István Közéleti Társaság, Szeged Megyei Jogú Város Önkormányzata, a Szegedi Tudományegyetem Állam-és Jogtudományi Kara, a rendezvényen Ruszoly József előadása itt megtekinthető.

Kiemelkedő tudományos munkásságát a Magyar Tudományos Akadémia Társadalomtudományi Kutatóközpont Jogtudományi Intézete 2015-ben Iuris Consulto Excellentissimo Díjjal ismerte el.

Ruszoly József életrajza és publikációs jegyzéke itt elérhető.

A Ruszoly József professzorról készült portréfilm itt megtekinthető.

Ruszoly_gyaszkozlemeny