106 díszoklevelet adnak át az SZTE BTK ünnepségén

2017. szeptember 21.

A 70, 65, 60 és 50 éve diplomát szerzett bölcsészeket és az SZTE BTK hallgatói közül a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert 14 fiatalt ünnepségen köszöntik 2017. szeptember 23-án délelőtt.

Együtt ünnepelnek a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar díszdiplomásai, valamint a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert hallgatói 2017. szeptember 23-án, szombaton 10 óra 30 perctől az SZTE Bölcsészettudományi Kar Auditórium Maximumában.

Díszoklevelet azok az egykori hallgatók vehetnek át, akik egyetemi tanulmányaikat az SZTE Bölcsészettudományi Karán 70, 65, 60 és 50 éve fejezték be. 2017-ben 1-1 személy veheti át a rubin-, illetve a vasdiplomát; míg gyémántdiplomáját 29, aranydiplomáját 75 egykori bölcsészhallgató kapja meg. A 106 díszoklevelet Prof. Dr. Gyenge Zoltán, az SZTE Bölcsészettudományi Kar dékánja adja át az intézmény egykori hallgatóinak.

Az SZTE BTK hagyományai szerint e szeptemberi ünnepség az ifjú tehetségek elismerésének napja, ekkor köszöntik a 2017/2018. tanévre Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert 14 bölcsészhallgatót is. Az Emberi Erőforrások Miniszterének adományozó oklevelét Prof. Dr. Szabó Gábortól, az SZTE rektorától vehetik át a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert bölcsészhallgatók.

Az SZTE BTK rubindiplomása (a 70 éve végzett) Dr. Papp Gyula; vasdiplomás (a 65 éve végzett) Dr. Zombai László.

Gyémántdiplomát vehet át (a 60 éve végzett) 29 bölcsész: Balogh Lászlóné Nagy Irma, Dr. Bernáth József, Dr. Bernáth Józsefné Kovács Erzsébet, Bódi Jánosné Bénik Mária, Cseresnyés Gézáné Megyeri Katalin, Csöme Lajos, Dr. Dienes Erzsébet, Dr. Freud Gézáné Kastner Anna, Glósz Lajos Gyula, Halmos Józsefné Ezeres Anna, Hegedűs Józsefné Csernák Matild, Dr. Ilia Mihály, Dr. Ilia Mihályné Gál Julianna, Illyés Ilona, Prof. Dr. Juhász Antal, Kaári Sándor, Kajtárné Csay Éva, Dr. Kolta Lászlóné Mádi Piroska, Dr. Krupa Andrásné Nagy Katalin, Kunos Ferenc József, Makrai Lászlóné Kalocsai Elvira, Dr. Mayer Gyula, Mészáros Julianna, Nagy Imre, Pátkay Imréné Kisjuhász Ilona, Szalontay Mihályné Orbán Vera, Varga Ferenc Gyula, Varga Ferencné Szalai Erzsébet, Tóth Jánosné Kincses Klára.

Aranydiplomás (az 50 éve végzett) 75 bölcsész: Dr. Anderle Ádámné dr. Sajti Enikő, Balassa Lajosné Kovács Piroska, Dr. Balázs József, Bánki-Horváth Sándor, Bánkiné dr. Borbély Mária, Bede Béláné Deák Mária, Bemné dr. Schneider Mária, Bérces Istvánné Fórián Szabó Judit, Dr. Blazovich László, Bognárné Tóth Ilona, Dr. Böőr László, Brandstätter György Bertalan, Dr. Buday Lajos, Csáky Éva, Dr. Csikós Mária, Csukly Alajosné Urffy Anna Erzsébet, Dezsőné dr. Zemplényi Veronika Anna, Djokic Predragné Kancsár Ilona, Dobi Istvánné Kovács Terézia, Dr. Dobos Gyula István, Domnanovich Rudolf, Farkas Gyuláné Havas Ilona Emília, Fónai Imréné Kiss Ilona, Gaal Edit, Götze Gizella, Grajczjar Istvánné Vágó Edit, Dr. Gyémánt Ivánné dr. Pintér Csilla, Dr. Gyenizse Pál, Dr. Harmat Márta Mária, Hasbergné Hurta Éva, Horgos Pálné Bálint Klára, Horváth Gáborné dr. Dobos Mária Terézia, Káldi Antalné Pintér Anikó Ibolya, Dr. Kamarás Gáborné Nyirák Ilona, Kanfi Horváthné Szabó Edit Erzsébet, Kardhordó Kálmán, Kenyeres Gabriella, Kovács István, Kovács Tiborné Fazekas Olga, Dr. Kránicz Imre, Dr. Kutas Ferencné Szarka Judit, Dr. Lantos Éva, László Árpádné Kelemen Ildikó Margit, Dr. Lovas Zoltánné Alvégi Klára Amália, Marinka Erzsébet, Dr. Módy Györgyné Nepper Ibolya Klára, Nyúl Aladárné Rácz Mária Ilona, Ördög Józsefné Fehér Mária, Dr. Pál Józsefné Zimonyi Katalin, Pethő Zsoltné Németh Erika, Salamon Ildikó, Dr. Sárközy István, Schweier Béláné Molnár Ilona, Dr. Sugataghy Ödön Jenőné Fráter Anikó, Dr. Straub Boldizsár, Dr. Szabóné Aradi Mária, Dr. Szegfű László János, Szép Ferencné Pápai Zsuzsanna, Szigyártó Gusztáv, Szilágyi Zsuzsanna, Dr. Szoboszlai Ildikó Zsuzsanna, Szűcs Lászlóné Lombos Irén, Dr. Taksony Györgyné Fuchs Kamilla, Dr. Tar Ibolya, Tatai Istvánné Pörnye Etelka, Tatár Tiborné Horváth Gizella Rózsa, Tenkei Sándorné Sanina Angella, Dr. Tóth István Mihályné Nagy Mária, Török Lászlóné Kis-Ferencz Ilona, Varga István, Vassné Baradlay Klára, Viczián Klára Valéria, Vincze Etelka, Viski Árpád Károly, Wichmannné Novaszel Eszter.

A 2017/2018. tanévben 14 bölcsészhallgató nyerte el a korábban „köztársasági ösztöndíjnak” nevezett Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. Ebben az elismerésben részesült az alapszakos hallgatók közül: Csőke Márk, Dávid Benjámin, Orbán Kata, Sarnyai Ákos; a mesterszakos hallgatók közül: Dalos Vera Daniella, Deák Ádám, Fodor Boglárka, Horváth Mária Dóra, Kiss Ervin, Psenák Emese, Szántai Márk, Varga Anikó Eszter; az osztatlan tanárképzésben tanulók közül: Csenki Nikolett, Owaimer Oliver.

A díszdiplomás és az Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat elnyert hallgatók névsora az SZTE BTK honlapján is olvasható.