Hallgatói pályázatokat hirdet az SZTE Kulturális Iroda

2017. szeptember 19.

Egyetemi vers- és prózamondó valamint zenei versenyt, fotó- és verspályázatot hirdet a Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája nappali tagozatos hallgatók számára.

Egyetemi Zenei Versenyt

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A versenyen a komolyzene, a népzene, valamint a jazz, musical, sanzon körébe tartozó, összesen 5-10 perc műsoridejű hangszeres vagy vokális szólódarabok és kamaraművek, ill. eredeti (nem zeneszerzői feldolgozású) népzenei anyag énekes vagy autentikus hangszeres előadásával lehet részt venni.

Szólistaként az SZTE nappali tagozatos hallgatói indulhatnak, kivéve a ZMK hallgatóit, illetve a JGYPK ének-zene szakos hallgatóit.

Kamaracsoportok esetén az előadók maximális létszáma hat fő, és a tagok legalább felének az SZTE hallgatójának kell lenni. A szólisták esetleges zongora- vagy egyéb hangszeres kísérője bárki lehet.

A nyilvános hangversenyen szakmai zsűri ítéli oda a díjakat, pénzjutalmakat.

Az Egyetemi Zenei Verseny kategóriái:

I. Komolyzene

I. A Vokális komolyzene (szólisták és együttesek)

I. B Hangszeres komolyzene (szólisták és együttesek)

II. Népzene

II. A Népdaléneklés (szólisták és együttesek)

II. B Hangszeres népzene (szólisták és együttesek)

III. Jazz, musical, sanzon

III. A Vokális könnyűzene (szólisták és együttesek)

III. B Jazz együttesek

Az Egyetemi Zenei Verseny 120.000 Ft összdíjazású.

A versenyekre november második felében kerül sor.

A versenyre az SZTE Kulturális Irodában (Dugonics tér 13.) kapható Nevezési lapon lehet jelentkezni 2017. november 10-ig.

Egyetemi Vers- és Prózamondó Versenyt

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára.

A versenyzőknek kettő, általuk szabadon választott verssel vagy prózával kell pályázniuk, melyből az egyik mű lehetőleg kortárs szerző műve legyen.

Egy-egy vers műsorideje nem haladhatja meg a 7 percet.

I. díj: 20.000 Ft

III. díj: 10.000 Ft

A versenyre november végén kerül sor.

A Szegedi Tudományegyetem Kulturális Irodája

„Batyuba szedte rongyait a nyár” címmel

Egyetemi Verspályázatot

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára

a 80 éve elhunyt József Attila tiszteletére.

A pályázatra, bárminemű műfaji megkötés nélkül, olyan verseket várunk, amelyek az ősz, az elmúlás tematikáját járják körül, a kétség vagy éppen a gazdagság, a bőség és a pompa képeit jelenítik meg.

Egy pályázó egy verssel jelentkezhet, melynek terjedelme maximum 2 gépelt oldal (12-es betűméret, 1-es sorköz). A 2 oldalnál hosszabb verseket a bírálók automatikusan kizárják a versengésből.

A pályaműveket zárt, jeligével ellátott borítékban kell leadni, amelyben egy újabb zárt boríték a jelige feloldását (név, kar, szak, évfolyam, lakcím, telefon, e-mail, Neptun kód) tartalmazza.

A zsűri döntése alapján a legjobb versek megjelennek a tiszatajonline oldalán.

I. díj: 20.000 Ft

III. díj: 10.000 Ft

A leadás határideje, helyszíne: 2017. november 17.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045

„M I N D E N, A M I C-V I T A M I N” címmel

Egyetemi Fotópályázatot

hirdet az egyetem nappali tagozatos hallgatói számára a Szent-György Emlékév alkalmából.

Tematikai megkötés: olyan képeket kérünk, amelyek valamilyen C-vitaminnal kapcsolatos anyaghoz, növényhez, a C-vitaminnal kapcsolatos előnyökhöz, esetleges ártalmakhoz, a C-vitaminnal kapcsolatos hiedelmekhez, a C-vitaminnal jól kezelhető betegségekhez, azaz bármihez, ami a C-vitaminnal összefüggésbe hozható, kötődik.

Szerzőnként maximum 5 db egyedi kép, illetve egy-egy fotósorozat (egy sorozat maximum 5 db fotót tartalmazhat) adható be. A pályázatra kiállításra kész, paszpartuzott (a paszpartu mérete 50x70 cm, vagy 30x40 cm) fekete-fehér vagy színes papírképeket várunk.

A pályázatra beküldött képek hátulján fel kell tüntetni: a kép címét, a pályázó adatait (név, kar, szak, évfolyam, lakcím, telefon, e-mail, Neptun kód).

A beküldött képanyagot a kiíró által felkért szakmai zsűri értékeli.

A beérkezett pályaművekből kiállítást rendezünk az SZTE Rektori Épület Átriumában.

I. díj: 25.000 Ft

III. díj: 10.000 Ft

A beküldés határideje, helyszíne: 2017. november 17.

SZTE Kulturális Iroda (Dugonics tér 13.) Tel.: 544-045, 4045