A világ legjobb egyetemei között az SZTE

2018. augusztus 24.

Nyilvánosságra hozták az Academic Ranking of World Universities 2018-as listát, ismertebb nevén az ARWU-rangsort. Idén a legjobb ezer intézmény közé került a Szegedi Tudományegyetem.

Az 501-600. kategóriába sorolták a 2018-as ARWU-rangsor készítői a Szegedi Tudományegyetemet. A tudományos kiválóságot mérő lista összeállításánál figyelembe vették többek között a Nature és Science Magazinban megjelent publikációkat, a Nobel-, és Fields-díjas volt hallgatókat és oktatókat, valamint a tudományos munkák idézettségét.

Az összegyetemi rangsor mellett a szegedi egyetem több tudományterületi listán is kiválóan szerepelt. A matematika területén a 301-400., a fizika tudományágban, valamint a gyógyszerésztudományok területén a 401-500. helyen végzett.