Kiemelt_dualis_kepzesekrol

A duális képzésekben szerzett tapasztalataikról számoltak be az SZTE mérnökhallgatói

Először idén tette nyilvánossá a Szegedi Tudományegyetem Mérnöki Kara a duális képzésben részt vevő hallgatók szakmai feladatairól szóló beszámolóinak csokrát. Az SZTE úttörő szerepet játszik a gyakorlatorientált oktatási forma meghonosításában.

Az SZTE Mérnöki Kar duális képzésébe bekapcsolódó 51 hallgató a 15 partnervállalatnál gyűjtött tapasztalatait nyilvános fórumon összegezte 2018. február 22-én és 23-án. A két napon át tartó előadássorozat színhelye az NKM Áramszolgáltató Zrt. díszterme volt.

 

A gyakorlatorientált felsőoktatási formát is népszerűsítő program iránt érdeklődőket Prof. Dr. Karsai Krisztina köszöntötte. Az SZTE oktatási rektorhelyettese kiemelte a Szegedi Tudományegyetem úttörő szerepét e teljesen új filozófiájú képzési rendszer meghonosításában.

 

– Egyetemünk számára is fontos hallgatóinknak a diplomaszerzés utáni munkaerőpiacra való kompetitív felkészítése – hangsúlyozta az SZTE oktatási rektorhelyettese – E törekvés kifejezője, hogy a Szegedi Tudományegyetemnek immár öt kara is kínál duális képzési lehetőséget.

 

A már aktív partnereken és egyetemistákon kívül a gyakorlatorientált képzés iránt érdeklődő cégek és az SZTE MK bázisiskoláinak diákjai is részt vettek a programon. A jelenlévőket a vendéglátó NKM Áramszolgáltató Zrt. nevében Anger Ottó, a Központi Szolgáltatások Igazgatóság igazgatója köszöntötte.


Dualis

 

Az előadássorozatot Bundik Balázs Tamás harmadéves gépészmérnök hallgató nyitotta meg. Beszámolójában bemutatta a duális képzésben résztvevő partnercéget és az ott végzett munkáját, kiemelve, hogy minden szempontból számítanak szakmai hozzáértésére, bevonják komplex feladatkörök elvégzésébe és önálló munkavégzésre buzdítják. A termelés minden fázisát végigkíséri, a tervezéstől a kivitelezésig, illetve a géppark karbantartásában is közreműködik.

 

A hallgatók beszámolóit a fiatalok, cégek képviselői és az SZTE MK oktatói közötti kerekasztal-beszélgetés követte. Új együttműködési szerződéseket is aláírtak, melyek bővítik egyrészt az SZTE MK duális képzési kínálatát és az ehhez kapcsolódó cégek körét, továbbá az ide felvételiző fiatalok lehetőségeit. Az SZTE MK duális partnervállalatainak listája itt található.

 

– A lista folyamatosan bővül, 2 új partner hamarosan aláírja az együttműködési szándéknyilatkozatot, és további 2 cég érdeklődik – magyarázta Péter Szabó István, az SZTE MK Mérnöki Duális Képzési Központ vezetője. – Szeptembertől már 199 helyünk van, így a jelenlegi 53 fős duális hallgatói létszám is emelkedhet.

 

A duális képzés egy gyakorlatorientált oktatási forma, melyet az SZTE Mérnöki Kara is beemelt képzési portfóliójába. Az SZTE MK abban is élen jár, hogy nyilvánossá teszi a duális képzésbe bekapcsolódó hallgatók félévente esedékes beszámolóját.

 

*

A program a „Duális és kooperatív képzések és azokat támogató szolgáltatások fejlesztése a Szegedi Tudományegyetemen” elnevezésű EFOP-3.5.1-16-2017-00004 azonosító számú pályázat részeként valósul meg.

 

Loyola Éva


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Aryan_MardanpourAryan Mardanpour - ÁOK, orvos

A nevem Aryan Mardanpour és Perzsiából jöttem. Másodéves hallgató vagyok a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán. Már közel három éve Magyarországon élek, 8 hónapot Budapesten töltöttem.

Gyerekként a Nagybátyám karrierje inspirált arra, hogy orvosnak tanuljak, Ő egy nagyon sikeres ortopéd sebész az országomban. Miután felvettek a Szegedi Tudományegyetemre, komolyabban kezdtem venni a tanulást, mert Szegeden kimondottan kemény az orvosi kar. Szeretek segíteni az embereknek. Miután befejeztem a tanulmányaimat Szegeden, terveim szerint egy időre szeretnék önkéntes munkát végezni az „Orvosok határok Nélkül” segélyszervezetnél. Szegedre pedig mindig második otthonomként gondolok.



Balogh_LaszloBalog László - ETSZK, gyógytornász

Világ életemben az egészségügy iránt vonzódtam. Talán ezért jelentkeztem először biológia szakra, ami nem vált be. Később gyógymasszőrködéssel foglalkoztam, ott ismertem meg nagyon sok olyan embert, akik az SZTE ETSZK gyógytornász szakára járnak. Megtetszett a tudás, amit ők képviselnek, ezért eldöntöttem, hogy én is ide akarok járni. Azért a Szegedi Tudományegyetemet választottam, mert itt olyan gyakorlatorientált a gyógytornászképzés, mint sehol máshol az országban. A gólyatábor és kari bulik is nagyon jók, összességében mindennel meg vagyok elégedve.



További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *