kiemelt_szinhazi_nyiltnap_2018

Színházi nyílt nap egyetemistáknak

2018. október 09.

A Szegedi Tudományegyetem 23. Őszi Kulturális Fesztivál kiemelt programja az október 11-i színházi nyílt nap.

A Szegedi Nemzeti Színház és a Szegedi Tudományegyetem közös programjában kulisszák mögötti körséta, a Szentivánéji álom produkcióhoz kapcsolt ének-, tánc- és beszédtechnika óra, valamint felkészítő foglalkozás is szerepel.

Részletes program:

Szegedi Nemzeti Színház, Vaszy Viktor tér 1.

Október 11. csütörtök

10.00 Színházi nyílt nap egyetemistáknak

Oberon tündérszolgája, Puck megnyitja a színház kapuit az egyetemisták előtt.

10.00 órától folyamatosan: kulisszák mögötti körséták

10.00 Szentivánéji énekóra (az altatódal megtanulása a darabból) Szondi Péter énekművésszel

11.00 Szentivánéji énekóra (az altatódal megtanulása a darabból) Vajda Júlia operaénekessel

11.00 Szentivánéji táncóra (az altatódal koreográfiájának elsajátítása) Hajdu Anitával

11.00 Beszédtechnika óra (a Szentivánéji álom szövegének felhasználásával) Medveczky Balázzsal, Menczel Andreával és Rétfalvi Tamással

11.00 Felkészítő foglalkozás Kállai Ákos színházpedagógussal

Kisszínház, Horváth Mihály u. 3.

18.00 Örkény István: Tóték – tragigroteszk

Az előadást követően beszélgetés a darabról Kállai Ákos színházpedagógussal.

Szegedi Nemzeti Színház, Vaszy Viktor tér 1.

19.00 W. Shakespeare: Szentivánéji álom – vígjáték

Az előadást követően beszélgetés a darabról Horgas Ádám rendezővel és a darab szereplőivel.

A beszélgetést követően éjszakai túra a színház épületében szerelmes egyetemistáknak, a darab szereplőinek (Ágoston Katalin, Bánvölgyi Tamás, Borsos Beáta, Ferencz Nándor, Medveczky Balázs, Menczel Andrea, Szívós László) kalauzolásával.

További információ itt.