THE_SZTE_2018

Őrzi pozícióját a Szegedi Tudományegyetem a Times rangsorán

2018. szeptember 27.

Nyilvánosságra hozta 2018/2019-es világrangsorát a Times Higher Education (THE). A brit szakfolyóirat listáján – a tavalyi évhez hasonlóan – a Szegedi Tudományegyetem a 601-800. helyen szerepel. Ezzel az eredménnyel a hazai egyetemek viszonylatában, holtversenyben a második legjobb az SZTE.

A világ több mint 1200 felsőoktatási intézményét rangsorolta idén a Times Higher Education. A 2018/2019-es listára 7 magyarországi intézmény került fel, közülük holtversenyben a második legjobb helyezést a Szegedi Tudományegyetem érte el. Az SZTE a 601-800. helyen szerepel a listán. Az értékelésben a Szegedi Tudományegyetem legerősebb mutatója a nemzetköziség, mely magába foglalja a külföldi oktatók és hallgatók számát, valamint a nemzetközi együttműködésben készült publikációkat.

A rangsor összeállításánál 13 mutatót vettek figyelembe 5 csoportba osztva: a tanulási környezet, a kutatás minősége, az idézettség, az iparból származó jövedelem, és a nemzetköziség. Az első három szempont 30-30%-os, az ipari bevétel 2,5%-os, a nemzetköziség pedig 7,5%-os súllyal számít be a teljes pontszámba.

A teljes lista itt elérhető: THE World University Rankings 2018/2019