Elhunyt Dr. Mayer László egyetemi docens

2019. január 16.

A Szegedi Tudományegyetem Gazdaságtudományi Kar nyugalmazott oktatója, Dr. Mayer László egyetemi docens 87 éves korában elhunyt, végső búcsúztatását 2019. január 15-én tartották.

Mayer László az egyetem elvégzése után 1955-től oktatott „politikai gazdaságtant” a szegedi József Attila Tudományegyetem Politikai Gazdaságtan Tanszékén. Doktori disszertációját 1963-ban védte meg.

Mayer_Laszlo

Tanzániában vendégoktatóként dolgozott 1967 és 1969 között: angol nyelvű előadásokat tartott, szemináriumokat vezetett közgazdaságtanból. Hazatérve az szegedi egyetemen tanuló amerikai hallgatók számára tartott kurzusokat.

A világgazdaság néhány aktuális kérdése című témakört 1988-tól kutatta, erről hallgatói számára jegyzetet írt, folyamatosan bővített. 1994-ben jelent meg A Koreai Köztársaság (Dél-Korea) gazdasága és gazdaságpolitikája című könyve. Bár 1996-ban nyugdíjba vonult, de a Világgazdaság című kurzust 2003-ig ő tartotta a szegedi egyetemen a gazdaságtudomány iránt érdeklődő hallgatók számára.

A 87 éves korában elhunyt Dr. Mayer László egyetemi docens végső búcsúztatását 2019. január 15-én tartották a szegedi Belvárosi temetőben.