Átadták a Befutó Gyakornoki Program megbízóleveleit

2019. június 13.

Ismét átadták az SZTE BTK Kommunikáció-és Médiatudományi Tanszékén a Befutó Gyakornoki Program okleveleit. A 2015-ben indított programra idén 13 kommunikáció szakos hallgatót választottak ki, akik a következő félévben kezdik meg fizetett gyakornoki munkájukat. A program célja, hogy a hallgatók fedezni tudják tandíjukat miközben értékes szakmai tapasztalatokkal gazdagodnak.

A Szegedi Tudományegyetem 2015-ben indította útjára a Befutó Gyakornoki Programot. Az elmúlt négy év alatt különböző területeken tevékenykedő vállalkozások, szervezetek fogadtak a programban kommunikáció szakos gyakornokokat. A 2019-2020-as tanévben ismét elindul a program, összesen tizenhárom vállalat részvételével. Június 12-én ünnepélyes keretek között adták a sikeres pályázatot benyújtó, és felvételt nyert kommunikáció szakos hallgatóknak okleveleiket.

A leendő gyakornokokat Pusztai Bertalan, az SZTE BTK Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék vezetője köszöntötte. Elmondta: a Befutó Gyakornoki Program egy teljesen sajátos és egyedi kezdeményezés, amelynek célja kettős. A tanszék egyrészt a hallgatók tandíjfizetési terheit kívánja csökkenteni, emellett pedig fontosnak tartják, hogy a diákok már egyetemi éveik alatt komoly szakmai tapasztalatot gyűjtsenek, s így tanulmányaik befejezése után könnyebben tudjanak elhelyezkedni a munkaerőpiacon. A programban részt vevő cégek, mind olyan nívót és referenciát jelentenek, amelyek egyértelműen jól mutatnak majd a hallgatók önéletrajzában is.

– Negyedik hatalmi ágként nemrégiben a média jelent meg, amely komoly hatalmat és felelősséget is képvisel. Ebben a szerepben pedig a Kommunikáció- és Médiatudományi Tanszék kiemelkedő munkát végez. Emellett a tanszék vezetői felismerték azt is, hogy a mai világban már a piac irányába kell orientálni a hallgatókat. A közvéleménnyel ellentétben, a KSH adataira és egyéb statisztikákra támaszkodva biztosan mondhatom, hogy a bölcsészek és társadalomtudósok az elsők között találnak munkát maguknak, ugyanis egy igazán jól használható és rugalmas diplomát kapnak a hallgatóink. Képzéseinkben a „hogyan” a lényeg és nem a „mit”, ami azért is fontos, mert senki nem tudja előre, hogy 10 éven belül milyen szakmák lesznek – fogalmazott Prof. Dr. Gyenge Zoltán, a Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar dékánja.

A Befutó Gyakornoki Programban idén 13 vállalat, szervezet hirdetett meg pályázatot. Kalmár Eszter az ópusztaszeri Csillagösvény Öko Labirintusnál végzi gyakornoki munkáját, Gavrán Kinga a Szeged Televíziónál lesz operatőr és vágó. Kádár Kirát a Zengo foglalkoztatja majd marketingesként, Szathmáry Nándor a kiskunhalasi Halasmédiánál fog dolgozni. Szabó Kira a kiskunmajsai Konecsni György Művelődési Központban, Juhász Krisztina a Szeged Tourinformnál tölti fizetett gyakornoki munkáját.

Terecskei Róbert a Csongrád Megyei Iparkamaránál a kommunikációs vezető munkáját segítheti, Tóth Anett a Szegedi Nemzeti Színház gyakornoka lesz. Lengyel Nikolett, a Makói Hagymatikum kommunikációs feladataiban vehet részt, Nagy-Mikola Rebekát és Pásztor Martint az Egonis Tanácsadó és Rendezvényszervező Kft. foglalkoztatja tovább a Szegedi Ifjúsági Napokról megjelenő közösségi média tartalmak kialakításában. Volford Ákos, az EPM Systems Kft.-nél három dimenziós hirdetési és promóciós anyagok létrehozásába, Vincze Zsuzsa pedig a Mályvavirág Alapítvány munkájában vehet részt.

SZTEinfo – Kocsis Bernadett