Rektori nyilatkozat a Szegedi Tudományegyetem semlegességéről

2019. június 19.

A Szegedi Tudományegyetem rektoraként az Egyetemen foglalkoztatott kollégák munkaidőn túli, magánemberként tett politikai szerepvállalását – a politikai irányultságtól függetlenül – alkotmányosan rögzített alapjogként mindenkor tiszteletben tartom.

Ugyanakkor Egyetemünk lelkiismereti, világnézeti és politikai semlegességének megőrzését a Szegedi Tudományegyetem Szenátusa által is megerősítetten, alapvető követelményként feltétel nélkül érvényesíteni kívánom.

A fentiekre figyelemmel az Egyetem egyes, elenyésző kisebbséget jelentő, aktív vagy nyugdíjas oktatója által különböző fórumokon kinyilvánított – kormányzati döntéseket megkérdőjelező – vélemény tekintetében is hangsúlyozni kívánom a Szegedi Tudományegyetem semlegességét.

Az Egyetem szervezeti keretein kívül létrejövő szerveződések a Szegedi Tudományegyetem nevét engedély nélkül nem használhatják.

Prof. Dr. Rovó László rektor