SZTE-s sikerek Zágrábban

2008. szeptember 02.
Kiváló eredményt ért el a Szegedi Tudományegyetem evezőscsapata a negyedik alkalommal megtartott Egyetemi-Főiskolai Evezős Európa-bajnokságon. A versenyt a horvátországi Zágrábban rendezték meg augusztus 28-30. között.
A magyar evezés két hajóval képviseltette magát a rangos viadalon, s mindkét egységet a Szegedi Tudományegyetem állította ki.
A könnyűsúlyú egypárevezősök között szegedi versenyző állhatott dobogó legmagasabb fokára: az aranyérmet a nagyszerű pályát teljesítő Kitka Gergely nyakába akasztották, aki lengyel, horvát és német ellenfeleket is legyőzött a döntőben.
A könnyűsúlyú magyar négyes (Molnár Dániel, Radics Béla, Lele Máté, Csatlós Máté Szegedi Tudományegyetem) a szintén kiváló ötödik helyen ért célba egy brit és és egy olasz csapatot is megelőzve.
2009-ben szeptember elején Lengyelországban, Kruszwicán rendezik meg az ötödik Egyetemi-Főiskolai Európa-bajnokságot.
SZEGY