Sikeres évet zárt a DEAK Zrt.

2009. július 01.

A DEAK Kooperációs Kutatási Nonprofit Zrt., a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Tudományos Akadémia közös tulajdonú vállalkozása, amely feladatának tekinti a régióban lévő intézmények, de elsősorban a Szegedi Tudományegyetem és a Magyar Tudományos Akadémia területi intézetei számára az ipari kapcsolatok kiépítését, illetve a már meglévő ipari kapcsolatok kutatási-fejlesztési feladatainak felkarolását.

A DEAK Zrt. 2009. június 29-én tartotta közgyűlését. A közgyűlés beszámolót hallgatott meg a zrt. tevékenységéről, melyben központi helyet az ipari partnerek innovációs járulékának és az intézmények támogató fogadásának lehetőségei, feltételei foglalták el. A zrt. áttekintette gazdálkodását, meghallgatta a Felügyelő Bizottság véleményét a szervezeti és működési szabályzatról, valamint marketing és PR-kérdésekben döntött. A közgyűlés az eddig végzett munkát jónak értékelte és felkérte az ügyvezető igazgatót, valamint a menedzsmentet, hogy július közepén esedékes beszámolót a MAG Zrt. felé a bemutatott gazdasági és kutatásfejlesztési anyagok alapján készítse el.

A DEAK Zrt. K+F+I projektjei

A saját forrást biztosító vállalkozásokkal közösen végzett termék, technológia és szolgáltatás-fejlesztés:

PIROS DIVÍZIÓ:

- Orvosi képalkotó módszerek fejlesztése
- Neuroprotektív farmakonok fejlesztése
- Szorongásos betegségek kutatása
- Új, innovatív gyógyszerek kutatása
- Kozmetológiai termékek fejlesztése

FEHÉR DIVÍZIÓ:

- Bioenergiák
- Keratintartalmú szerves hulladék mint megújuló energiaforrás
- Biogáz kiserőmű