A 9. helyért küzd az SZTE-Szedeák

2009. május 12.
Kettős győzelemmel jutott túl a Sárvár gárdáján az SZTE-Szedeák a férfi kosárlabda NB I/B középházi rájátszás második fordulójában, így a szegedi egyetemisták mérkőzhetnek a 9. helyért.
Máris felülmúlta tavaszi eredményét a férfi kosárlabda NB I/B-ben második esztendeje szereplő SZTE-Szedeák. A Szegedi Tudományegyetem által támogatott gárda tavaly újoncként a 13. helyen végzett, idén pedig a 9. helyért küzdhet a törökbálinti Elite Basket ellen. A múlt hétvégén ugyanis a jó erőkből álló, több korábbi A csoportos játékost is bevető Univerzal Pack FKSZC Sárvár alakulatán is sikerült túljutnia a 9-16. helyért zajló rájátszás első körében a Kozármislenyt búcsúztató szegedi együttesnek.

A pénteken lejátszott első mérkőzésen megnyugtató, 22 pontos előnyt harcolt ki a végig döntő fölényben játszó SZTE-Szedeák, mely még arra is ügyelni tudott, hogy rutinos, meghatározó játékosait folyamatosan pihentetni tudja a visszavágóra. Már vasárnap utazni kellett a második felvonásra, ám Bonifert Domonkos csapatának nem okozott gondot a regenerálódás, illetve a hatórás buszút: a kis sárvári tornacsarnokban úgy múlta felül riválisát, hogy az egyetlen pillanatig sem tudhatta magáénak az előnyt. A második találkozón is sok játéklehetőséget kaptak a fiatalok, az országos bronzérmes U20-as gárda kulcsemberei, akik ezúttal is meghálálták a bizalmat.

A Sárvárt kettős győzelemmel búcsúztató SZTE-Szedeák a 9. helyért a törökbálinti Elite Baskettel csatázhat.

Férfi kosárlabda NB I/B, a 9-12. helyért:

SZTE-Szedeák – Sárvár 96-74 (25-20, 27-13, 29-25, 15-16). Újszegedi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Kiss L., Lövész.
SZTE-Szedeák: Rezák 15/6, Simándi 7/3, Nyilas 11, Kovács 13/3, Kukla 7/3. Csere: Szabad 8/3, Blahó 5/3, Varga D. 9, Mészáros 13, Széll 2, Trényi 6/3, Varga M. Edző: Bonifert Domonkos.

Sárvár – SZTE-Szedeák 67-93 (13-21, 24-24, 22-19, 8-29).
Sárvár, 50 néző. Vezette: Sabáli, Dombay.
SZTE-Szedeák: Rezák 2, Simándi 4, Nyilas 24/9, Kovács A. 21/3, Kukla 7. Csere: Blahó 14/9, Széll 9/3, Varga D. 2, Mészáros 1, Trényi 6, Varga M. 3/3. Edző: Bonifert Domonkos.

Továbbjutott, a 9. helyért mérkőzhet:
az SZTE-Szedeák kettős győzelemmel.
P. M. L.