SZTE JATIK
Intézkedési terv - Red Bull Street Parade 2009

2009. május 14.
A Szegedi Tudományegyetem Gazdasági és Műszaki
Főigazgatóságának intézkedési terve a A 2009. május 16-án és 17-én megrendezésre kerülő Red Bull Street Parade 2009 rendezvényre.

Tájékoztató a Street Parade 2009 rendezvényről

II. 461-304-17/2009

Tárgy: Tájékoztató Street Parade 2009 rendezvényről
Üi: Czombos/Nné
Tel.: (62) 544 - 649

Szegedi tudományegyetem
Általános Orvostudományi Kar
Prof. Dr. Benedek György
dékán

Szegedi tudományegyetem
Szent-Györgyi Albert Klinikai Központ
Prof. Dr. Pál Attila
elnök

Helyben

Tisztelt Dékán Úr, tisztelt Elnök Úr!

Tájékoztatom, hogy 2009. május 17-én Szegeden megrendezésre kerül a Sreet Parade 2009 elnevezésű rendezvény. A rendezvény ideje alatt a gyalogos és járműközlekedés korlátozva lesz a belvárosban. A korlátozás érinti a Dóm téri Egyetemi épületeket valamint az „A” és „B” jelű klinikakerteket is.

A rendezvény az alábbi útvonalon kerül lebonyolításra.
A versenyautók a Dóm térről indulnak majd – Oskola utca – Dózsa György utca – Tisza Lajos krt. – Hajó állomás - Huszár Mátyás rakpart – Árvízi emlékmű – Tisza Lajos krt. – Aradi vértanúk tere érintésével – Dóm térre érkeznek vissza.

A rendezvény ideje alatt az ismertetett útvonal védőkorláttal kerül lezárásra, ezen sem, gyalogosan sem gépjárművel nem lehet áthaladni. A tényleges útvonal zárása május 17-én 12,00-tól 15,00-ig tart.

Forgalomkorlátozás az alábbiak szerint kerül bevezetésre:

- Május 13-án (szerda) 6,00-tól május 19-éig (kedd) 20,00-ig
Gyalogos forgalom korlátozás, kerékpárút zárás – Dóm tér
Parkolási tilalom – Rerrich Béla tér
- Május 17-én (vasárnap) 12,15-től 15,00-ig teljes útzár a versenypálya teljes útvonalán.

A megállási és várakozási tilalmat ideiglenesen kihelyezésre kerülő közlekedési táblák fogják jelezni.

A sürgősségi betegellátás biztosítása érdekében a kordonnal elzárt területen az Oskola utca és Somogyi Béla utcai kereszteződésben hajthatnak át az „A” jelű klinikakertbe a megkülönböztető jelzéssel érkező mentőgépjárművek, melyek klinikákra szállítanak betegeket. A rendező kft ígérete szerint hasonló módon járnak el a magángépjárművel beszállítandó betegek esetében is. A sürgősségi betegszállítást végző járművek áthaladása idejére leállítják a versenyautókat.

Az „A” jelű klinikakert Somogyi Béla utcai kapu kinyitására intézkedem május 17-én 11,00-tól 16,00-ig, a forgalmat Egyetemi portás-, biztonsági őr felügyeli.
A „B” jelű klinikakert területére a járművek – mentő, magántulajdonú, szolgáltató – az ún. Mosodai teherkapun át tudnak be-, illetve kihajtani. A kapu kinyitásáról intézkedem május 17-én 8,00-tól 16,00-ig, a forgalmat Egyetemi portás-, biztonsági őr felügyeli.

A rendezvény napján az Egyetemi biztonsági őri szolgálat létszámának megemelésre intézkedtem.

Tisztelettel kérem, hogy a várható közlekedési korlátozásról szíveskedjen tájékoztatni az érintett intézetek, klinikák munkatársait és a szolgáltatást végző szervezeteket Suli-Host Kft. stb.
Bárminemű fennakadás esetén azonnal hívják Czombos Istvánt, az Gazdasági és Műszaki Főigazgatóság Biztonságszervezési Osztályának főosztályvezetőjét a 06/30 978 8411-es telefonszámon.

Mellékelten csatolom a rendezvényre vonatkozó programot.

Szeged, 2009. május 8.

Tisztelettel

Dr. Társer Ferenc
gazdasági és műszaki főigazgató

Minden, a verseny okozta kárt a felmerülést követően azonnal jelentsenek Czombos Istvánnak, hogy azt a rendezvény szervezői felé haladéktalanul érvényesíteni tudjuk.

Prof. Dr. Szabó Gábor

Red Bull Street Parade 2009 rendezvény szórólap.