minoseg dij
Felsőoktatási Minőségi Díj az SZTE-nek

2009. szeptember 05.
A Szegedi Tudományegyetemen kiépített hatékony minőségbiztosítási rendszert díjazták a magas elismeréssel.
A Szegedi Tudományegyetemen szeptember 5-én tartott országos felsőoktatási tanévnyitó ünnepségen adta át Dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter a Felsőoktatási Minőségi Díjat Prof. Dr. Szabó Gábornak, az SZTE rektorának.

A 2006-ban alapított Felsőoktatási Minőségi Díjat, a magyar felsőoktatás legmagasabb intézményi elismerését, mellyel a minőségfejlesztés terén elért kimagasló eredményeket és folyamatos fejlődést felmutató felsőoktatási intézményeket jutalmazza az oktatási és kulturális minisztérium, immáron harmadik alkalommal ítélték oda – 2009-ben a Szegedi Tudományegyetemnek. Az SZTE az elmúlt évek stratégiai fejlesztéseinek keretében többek között hatékony minőségbiztosítási rendszert épített ki, valamint önálló fejlesztési igazgatóságot hozott létre az intézményi stratégia és szervezetfejlesztés koordinálására.