Tiop-gytk-fo

Korszerű műszerekkel gazdagodott az SZTE GYTK

Öt az oktatást és a kutatás során egyaránt használt nagyműszert vásárolt az SZTE Gyógyszerésztudományi Kara, a 189 millió forintos vételár 90 százalékát uniós támogatás fedezte, a 20 millió forintnyi önrészt pedig az Egis Nyrt. biztosította.

Az SZTE GYTK az universitas méretében ugyan kicsi, de kiemelkedően eredményesen működő kara – mondta Fülöp Ferenc dékán, a berendezések átadásakor. Szegeden a hazai gyógyszerkutatás fontos centruma jött létre: a természettudományi karon folyó alapkutatásokat kiválóan egészíti ki az orvosi és a gyógyszerész kar intézeteiben folyó tudományos munka – tette hozzá az akadémikus.

A kar évtizedek óta kiváló kapcsolatot ápol a hazai gyógyszeripar fontos szereplőivel, az Egis-szel, a Richterrel és a Chinoin Sanofi-Aventis-szel. A mindkét fél számára gyümölcsöző kapcsolatnak köszönhetően a hallgatók azonnal hasznosítható ismeretekkel és szemlélettel kerülnek ki a karról.

Az új berendezések a GYTK Gyógyszertechnológiai Intézetébe kerültek, ahol 13 millió forintból új műszeres labort alakítottak ki. Révész Piroska intézetvezető professzor elmondta, a berendezésekkel szilárd gyógyszer-hatóanyagok, hatóanyagjelöltek és különböző gyógyszerformák vizsgálatait tudják elvégezni. Ellenőrzik például milyen kapcsolat alakul ki a hatóanyag és a gyógyszerek készítése során használt segédanyagok között, a kémiai térképezés során pedig a gyógyszerek hatóanyag-eloszlását derítik föl. Az egyik eszközzel élő állati vagy emberi bőrszövetben tudják vizsgálni, hogy a különböző krémek hatóanyagai bejutnak-e a mélyebb rétegekbe. Az egyik eszköz a gyógyszerek roncsolás mentes vizsgálatára alkalmas, akár a csomagolás megbontása nélkül is ellenőrizni tudják a tabletták összetételét, hatóanyagtartalmát. Az egyik az országban egyedülálló porröntgennel pedig többek között azt tanulmányozzák, miként befolyásolja a termékek minőségét a hőmérséklet és a páratartam változása – magyarázata a professzor.

Az eszközbeszerzés a Dél-alföldi Tudáspólus felsőoktatási infrastruktúrájának fejlesztése című pályázat keretében valósult meg. Az egyetem műszaki és természettudományos képzésének színvonalát javító 6,5 milliárd forintos összköltségvetésű program részeként hamarosan elkészül az egyetem központi épületének felújítása, rövidesen átadják a Mérnöki Kar új oktatási tömbjét, s már folyik a Dóm tér laboratóriumainak felújítása.

uszt_logo_rgb Infoblokk3_ERFA

nfu_logo


esza_felso

Számold ki a pontjaid!



Pontkalkulator_grafika

Nyiss a Jövőd Felé!







Hallgatóink mondták


Major_AttilaMajor Attila - ZMK, magánének

Azért jöttem erre a szakra, mert itt olyan tanárok tanítanak, akiket nagyra tartok. Maga a szak a tanszékvezető, Temesi Mária tanárnő miatt vonzó, hiszen sok lehetőséget kínál arra, hogy elsősként operában szerepelhessek, ez pedig kezdőként hatalmas lehetőség és megtiszteltetés. A ZMK-n a tanár-diák kapcsolat nagyon szoros, hiszen ez a pálya nagyon tanárfüggő. Én itt megtaláltam Andrejcsik István operaénekes személyében azt a mestert, akivel a legtöbbet tudtam eddig fejlődni.




Csoke_Mark_felveteliCsőke Márk- BTK, történelem

Harmadévesként már tapasztalatból mondhatom, hogy igaz a hír az egyetem színvonalas oktatásáról. Örülök, hogy ezt személyesen is megtapasztalhatom a történelem szakon. Az egyetemválasztás során fontos szempont volt az is, hogy a Szegedi Tudományegyetem közel van a szülőfalumhoz, és az, hogy sok ismerősöm is ide jelentkezett. Nagyon szeretek itt tanulni, mert Szeged nagyon szép és élhető város.

További hallgatói vélemények >>>


Események

Rendezvénynaptár *