Kutatóiskolák a TTIK-n

2010. november 25.

2010. november 26-án rendezi meg a Természettudományi és Informatikai Kar a sokéves hagyományokkal rendelkező, elsősorban a TTIK bázisiskolái és a szegedi középiskolák oktatói számára szervezett, „Fórum középiskolai tanároknak” rendezvényét. Ekkor kerül sor az idei kutatóiskolai pályázat eredményhirdetésére és a tavalyi nyertes pályamunkák bemutatására is. Az egész napos rendezvény helye a TTIK központi épületének Bolyai terme és Tanácsterme (Aradi vértanúk tere 1.).

Az SZTE TTIK Kutatóiskolája cím és támogatás elnyerésére először a 2007/2008-as tanévben hirdetett pályázatot a Kar az ország valamennyi középfokú oktatási intézménye és azon határon túli magyar középiskolák számára, melyek magyar nyelvű képzést folytatnak a természettudomány, az informatika és a műszaki tudományterületen. A pályázat azóta évente meghirdetésre kerül. Pályázni olyan kutatási programmal lehet, melynek egyik témavezetője a TTIK oktatója vagy kutatója, ill. a középiskola egyik tanára. Előnyt élveznek azok a középiskolák, melyek tanárai már korábban is végeztek önálló kutatást, tudományos fokozatot szereztek, illetve meglévő kutatási kapcsolatot ápoltnak a Karral, valamint azok, akik az elmúlt években eredményesen készítették fel tanulóikat OKTV versenyekre, Ifjúsági Tudományos Innovációs versenyekre, Tudományos Diákkörök Országos Konferenciájára, vagy tanulóik nagy számban jelentkeztek a TTIK-ra. A címet a támogatottak a pályázat évében viselhetik.

A támogatás mértéke:

1. díj 200 ezer Ft,

2. díj 100 ezer Ft,

3. díj 50 ezer Ft,

mely a kutatás dologi költségeinek fedezésére szolgálhat.

A TTIK rendezvényének ez évben az Informatikai Tanszékcsoport a házigazdája.

A rendezvény részletes programja:

10:30 Köszöntő; az SZTE TTIK a felsőoktatási rangsorban

Dr. Csendes Tibor általános és tudományos dékánhelyettes

10:45 A 2010-es felvételi eljárás eredményei

Dr. Mucsi László oktatási dékánhelyettes

11:00 A házigazda, az Informatikai Tanszékcsoport bemutatkozása:

– Dr. Fülöp Zoltán tanszékcsoport-vezető egyetemi tanár tájékoztatója az ITCS oktató-kutató tevékenységéről

– Dr. Palágyi Kálmán egyetemi docens, Képfeldolgozás és Számítógépes Grafika Tanszék: „A digitális képfeldolgozás”

11:45 Állófogadás a fórum résztvevői számára a Dékáni Hivatal Tanácstermében

12:30 „A TTIK Kutatóiskolája 2010/2011.” pályázat eredményhirdetése

„A TTIK Kutatóiskolája 2009/2010.” pályázat győztes pályamunkáinak bemutatása.

További információk:

Magyar Márta hivatalvezető