Emeritus professzorok köszöntése az ÁOK-n

2011. április 13.

a Szegedi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karának Tanári Testülete hagyományteremtõ rendezvényként 2011. április 13-án (szerdán) 16.00 órakor az Oktatási Épületben (Szeged, Dóm tér 13.) rendkívüli ünnepi ülés keretében Prof. Dr. Wittmann Tibor elnökletével 95. és 90. életévüket idén betöltõ emeritus professzorokat köszönt.

Az érintettek életútját az általuk vezetett intézet mai tanszékvezetõi ismertetik, majd a 95 éves Dr. Obál Ferenc emeritus professzornak, a 90 éves Dr. Boda Domokos, Dr. Szekeres László, Dr. Szentpétery József, Dr. Varró Vince emeritus professzoroknak a Kar újonnan alapított Pro Facultate Medicinae plakettjét és jutalomdíját Prof. Dr. Vécsei László akadémikus adja át. Dr. Hammer Helga és Dr. Farkas Gyula professzorok nyugállományba vonulásuk alkalmból Szent-Györgyi Albert emlékérmet és jutalomdíjat vesznek át.

Dr. Paragh György, a Debreceni Egyetem centrumelnöke Dr. Benedek György prodékánnak, a Magyar Orvosképzési és Egészségügyi Oktatási Társaság alapítójának és korábbi elnökének nyújt át kitüntetést.

A rendezvényt Szabó Gábor akadémikus, rektor is köszönti, szól az Egyetem jelen helyzetérõl, az iskolateremtõkrõl való megemlékezés jelentõségérõl, fontosságáról.