Regionális természettudományi diáklabor létesül a SZTE-n

2011. április 15.

A Szegedi Tudományegyetem az Új Magyarország Fejlesztési Terv keretén belül 168 millió forint támogatást nyert Regionális Természettudományos Diáklaboratórium létesítésére. A projekt nyitó rendezvényre 2011. április 20-án (szerda) 10.00-15.00 között kerül sor a SZTE Ságvári Endre Gyakorló Gimnázium Dísztermében (Szeged, Szentháromság u. 2.).

A „Természetismereti tudástárral támogatott közoktatás fejlesztés” című (TÁMOP-3.1.3-10/2-2010-0013) projekt megvalósítására keretében megépülő Szegedi Regionális Természettudományos Diáklaboratórium (SzeReTeD) a kísérleteken alapuló természettudományos ismeretszerzés regionális központjává válik. Az infrastrukturális fejlesztésekkel párhuzamosan – a Dél-alföldi Régió 20 közoktatási intézményének együttműködésével – megvalósuló szakmai fejlesztések lehetőséget kínálnak a korszerű és magas szintű természettudományos szemléltetés hálózatos rendszerének kialakítására.

Bővebb információ a csatolt dokumentumban.