Kajamustra az SZTE-n

2011. november 13.

Versenyek és előadások a Fenntartható élelmiszerlánc roadshow-n

A „kaja körül” forog a világ a Mérnöki Karon november 23-án. A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Mars téri épületében látogatható egész nap a Kajamustra, azaz a Fenntartható élelmiszerlánc roadshow. A Foodlawment Egyesület rendezvényét kiállítások, előadások, főzőverseny, Dumaszínház és élelmiszer bemutató kíséri a témához kapcsolódó versenyek mellett.

„Étel-ital ésszel!”- a Kajamustra, ez a Fenntartható élelmiszerlánc roadshow jelszava. A november 23-ai rendezvény iránt érdeklődők versenyre kelhetnek Kaja- vagy Menzamustra kategóriában: előbbiben rövidfilmmel vagy fotóval küzdhetnek az 50 ezer forintos, utóbbiban háromfős csapatokban vetélkedhetnek a 100 ezer forintos falusi vendéglátás-csomagokért. Mindemellett „A szomszéd kertje” főzőversenyen is összemérhetik tudásukat a jelentkezők. A megmérettetések mellett azonban a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) Mérnöki Kara „kaja körül” szerveződő szakmai programoknak szintén otthont ad: az ökológiai és kímélő gazdálkodásból származó helyi élelmiszerek bemutatója mellett előadást tartanak a fenntartható élelmiszertermelésről. A rendezvény szervezője, a termelőket, feldolgozókat és felhasználókat egyaránt támogató Foodlawment Egyesület filmvetítéssel is készül az alkalomra. Az egész napos Kajamustra azonban szórakozási lehetőséget ugyancsak kínál a jelentkezőknek, számukra Dumaszínházzal és esti bulival készülnek. A programsorozatnak az SZTE Mérnöki Kara ad otthont, ám a Mars téri épület rendezvényét csak a kajamustra@insomnia.co.hu e-mail címen, vagy a Fenntartható élelmiszerlánc roadshow Facebook-oldalán regisztrálók látogathatják ingyenesen.