Oklevél a Szegedi Tudományegyetem akkreditációjáról

2011. november 17.

A Szegedi Tudományegyetem 2011. évi sikeres akkreditációját igazoló oklevelet Bazsa György professzor, a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság elnöke adta át Szabó Gábor akadémikusnak, a Tisza-parti universitas rektorának a 2011. november 11-i egyetem napi ünnepségen.

A Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) – a hatályos felsőoktatási törvényben előírtak szerint – 2011-ben értékelte a Szegedi Tudományegyetemen (SZTE) folyó képzés, tudományos kutatás, illetve művészeti alkotótevékenység feltételeit. Ezzel összefüggésben vizsgálta az intézmény alaptevékenységét, működését, személyi és infrastrukturális ellátottságát, valamint minőségbiztosítását.

A MAB vizsgálata megállapította, hogy az SZTE megfelel azoknak a minőségi elvárásoknak, amelyeket a törvény szellemében a MAB állásfoglalása egyetem akkreditációja feltételének tekint.

Akkreditációs oklevél
A MAB határozatát tartalmazó oklevél