Esélyegyenlőségi Talent-ösztöndíjat hirdet a SZTE Tehetségpont

2012. április 04.

A Szegedi Tehetséggondozó Tanács és az SZTE Tehetségpont, az SZTE Egyetemi Életvezetési Tanácsadó Központ és az SZTE Esélyegyenlőséget Biztosító Bizottsága támogatása alapján esélyegyenlőségi pályázatot hirdet speciális képzési igényű, romaszármazású, illetve hátrányos helyzetű hallgatók számára. Közeleg a pályázatok benyújtási határideje.

Az egyszeri ösztöndíj mértéke: 30.000-100.000 Ft

A hallgatók három kategóriában pályázhatnak:

1. Speciális képzési igényű (mozgásában-, látásában-, hallásában- és kommunikációjában gátolt), aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező SZTE hallgatók, akik az SZTE Esélyegyenlőséget Biztosító Bizottságánál regisztrációval rendelkeznek.

2. Romaszármazású, államilag finanszírozott vagy költségterítéses, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező, nappali tagozatos hallgatók

3. Hátrányos helyzetű, illetve halmozottan hátrányos helyzetű, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező nappali tagozatos hallgatók

A fenti feltételeken túl, azon hallgatók jelentkezését várják, akik saját szakterületükön kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, kiváló tanulmányi eredményeket értek el és az alábbi kritériumok valamelyikének is megfelelnek:

– Saját szakterületükön tudományos eredményeket értek el, vagy eredményes kutatást végeznek.

– Kiemelkedő sport teljesítményt és eredményeket érnek el.

– Művészeti tevékenységet végeznek, melynek eredménye közösségi értéket képez.

– Speciális segítő munkát végeznek hallgató társaik érdekében.

A részletes pályázati kiírás és a pályázati űrlap az SZTE Tehetségpont honlapján olvasható.

A pályázat benyújtási határideje: április 10. 12 óra.

Emellett április 6-ig lehet jelentkezni a szintén a Tehetségpont által gondozott Szent-Györgyi Albert-ösztöndíjra is. Részletek itt: http://www.sztehetseg.hu/hu/palyazatok__osztondijak_/aktualis/sztgyalbert

SZTEpress