MEFOB-győztes lett az SZTE férfi kosárlabdacsapata

2012. június 04.

A Szegedi Tudományegyetem csapata Szombathelyen nyerte meg a férfi kosarasok Magyar Egyetemi és Főiskolás Országos Bajnokságát.

A négyes döntő a körbeverések miatt óriási izgalmakat hozott: a szegediek mögött végül a legutóbbi három kiírás győztese, a Szolnoki Főiskola zárt a második helyen, megelőzve a Debreceni Egyetem és a Nyugat-Magyarországi Egyetem együttesét.

Az SZTE sikeréből az egyetem által támogatott NB I/A csoportos Tisza-parti klub, a Naturtex-SZTE-Szedeák három kosarasa, Csorvási Levente, Vida Máté és Varga Dániel is kivette a részét. A torna legeredményesebb játékosának 92 ponttal Csorvási Levente bizonyult.

Szablics Péter így nyilatkozott a hatalmas sikert követően: „Azzal tudtunk nyerni, hogy minden mérkőzésen óriási szívvel küzdöttünk. Jó védekezésünkre alapozva a megszerzett lepattanókból könnyű kosarakat tudtunk dobni. A sikerhez kellett néhány kiemelkedő egyéni teljesítmény, így például Csorvási Levente végjátékban bedobott triplái a Szolnok és a Debrecen ellen.”

A Szegedi Tudományegyetem eredményei:

SZTE-NYME 85-88. Legjobb szegedi dobók: Csorvási L. 25/3, Vida 21, Grezsa B. 14/9, Varga D. 12.

SZTE-Szolnok 90-82. Legjobb szegedi dobók: Csorvási L. 29/12, Vida 20, Grezsa B. 19/12, Varga D. 18.

SZTE-Debrecen 76-63. Legjobb szegedi dobók: Csorvási L. 38/6, Grezsa 11/3, Lippai 9/3.

SZTEPress