Gitárosok sikere – áramszünettel

2012. május 16.

A szegedi egyetem hallgatója, Németh Csaba első, két diáktzársa, Pokol Gábor és Csernyec Dóra megosztott második díjat nyert a szabadkai Guitar Open nemzetközi versenyen. A szegedi zenészek szokatlan helyzetben is helyt álltak.

Szabadkán rendezték meg 2012. május 10-13. között a Guitar Open nemzetközi versenyt. A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar hallgatói közül Németh Csaba I. díjat, Pokol Gábor pedig II. díjat nyert Cserenyec Dórával megosztva.

A rendezvényt az is emlékezetessé teszi, hogy Németh Csaba játéka közben áramszünet következett be a színházteremben, ám az ifjú zenész ekkor sem hagyta abba a darabot, ugyanolyan elánnal és kifejezéssel játszotta tovább Mertz Elégiáját, mintha látná a kezeit. Az egyik zsűritag a sorok közül egy mobiltelefonnal kezdett világítani Németh Csabának, ami még különlegesebb légkört adott a szokatlan helyzetnek. Végül az utolsó műsorszám, egy orientális népzene-ihlette darab, a Koyunbaba közben jött vissza a világítás.

A szegedi hallgatók felkészítő tanárai: Bozóki Andrea, Pavlovits Dávid.