IX. Országos Sporttudományi Kongresszus az SZTE-n

2012. május 23.

A sporttudomány az egészség és a teljesítmény szolgálatában – e mottóval rendezi meg a Magyar Sporttudományi Társaság IX. ORSZÁGOS SPORTTUDOMÁNYI KONGRESSZUSÁT, amelyet a Szegedi Tudományegyetem Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Testnevelési és Sporttudományi Intézete szervez. A május 24-én kezdődő és 26-án záruló jelentős tanácskozásnak az SZTE TIK ad otthont.

Az utánpótlás nevelés, a professzionális sport, a sportorvoslás, a szabadidősport és a rehabilitáció – ezek a május 24-26. közötti IX. Országos Sporttudományi Kongresszus legfontosabb témái. Neves külföldi és hazai sporttudósok előadásait hallgathatják meg a háromnapos tudományos ülésen az érdeklődők. Mintegy 160 prezentáció hangzik el a tanácskozáson, az SZTE József Attila Tanulmányi és Információs Központban. A programot szakkönyv kiállítás és vásár, bemutatók, és egészségügyi mérések is színesítik.

A IX. Országos Sporttudományi Kongresszus programja:

1. Sajtótájékoztatót tartanak a IX. Országos Sporttudományi Kongresszus nyitányán.

A IX. Országos Sporttudományi Kongresszust május 24-26. között a Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Testnevelési és Sporttudományi Intézete szervezi, „Sporttudomány az egészség és a teljesítmény szolgálatában” címmel.

A sajtótájékoztató ideje: 2012. május 24. csütörtökön 13:30 óra.

Helyszíne: SZTE TIK Kongresszusi Terem.

A sajtótájékoztatón részt vesz: Dr. Botka László (Szeged Megyei Jogú Város polgármester), Dr. Szabó Gábor (SZTE rektor), Dr. Galambos Gábor (JGYPK dékán), Dr. Tóth Miklós (MSTT elnök), Czene Attila (sportért felelős szakállamtitkár), Borkai Zsolt (MOB-elnök, Győr Megyei Jogú Város polgármester)

2. A sajtótájékoztatót követően:

14.00 Megnyitó ünnepség

Plenáris ülés

Üléselnök: Balogh László (SZTE JGYPK Testnevelési és Sporttudományi Intézet, igazgató)

Külföldi és hazai sporttudósok előadásait hallgathatják meg a háromnapos tudományos ülésen az érdeklődők.

A Kongresszus kiemelt témakörei:

- Sport és természettudomány

- Sport és egészség: „MOZGÁSGYÓGYSZER"

- Sportorvoslás, prevenció és rehabilitáció

- Sport és szabadidő

- Sportturizmus, környezetvédelem

- Sport és társadalom, sportjog

- Olimpia, versenysport és sporttudomány

Meghívó

Részletes program, további információ: http://sporttudomany.hu/kiadvanyok/pdf/MSSZ_201202.pdf