MEGHÍVÓ SAJTÓTÁJÉKOZTATÓRA

2012. március 05.

Az EU és a gazdasági válság összefüggéseiről rendezett nemzetközi tanácskozás neves előadói álláspontjukat sajtótájékoztatón is ismertetik.

A sajtótájékoztató ideje: 2012. március 08. (csütörtök) 13 óra.

A sajtótájékoztató helye: a Szegedi Tudományegyetem központi épülete (Szeged, Dugonics tér 13.) földszint 5. terem.

A sajtótájékoztatót tartja:

Darvas Zsolt, a brüsszeli Bruegel Intézet, és a Magyar Tudományos Akadémia Közgazdaságtudományi Intézetének kutatója – témája: az euróövezet helyzete, a gazdasági és monetáris unió kilátásai.

Török Ádám akadémikus, a Pannon Egyetem egyetemi tanára – témája: a magyar gazdaság nemzetközi versenyképessége.

Kovács Árpád, az SZTE Gazdaságtudományi Kara Pénzügyi és Nemzetközi Kapcsolatok Intézet egyetemi tanára, Költségvetési Tanács elnöke – témája a költségvetési politika alakulása az EU tagállamokban a válság alatt és a hazai költségvetési politika.

Farkas Beáta, az SZTE Gazdaságtudományi Kara Pénzügyi és Nemzetközi Kapcsolatok Intézetét vezető egyetemi docens – témája: információk a konferenciáról, illetve az azt megelőző egyetemi kutatásról.

További információ:

Újszászi Ilona
SZTE kiadói és médiakapcsolati igazgató
szóvivő
SZTE Rektori Hivatal