Egyetemi Tavasz izgalmas előadásokkal a Bolyai Intézetben

2013. április 17.

A matematika az élet minden területén jelen van – sz SZTE Bolyai Intézetének oktatói ezt az állítást bizonyítják majd április 20-i rendezvényükön.

Az érdeklődők megismerhetik többek között a titkosírás és a bankszámlák biztonságba helyezésének matematikai hátterét, de kiderül az is, milyen kapcsolata van a matematikának Michelangelo és Kodály alkotásaival vagy akár az FC Barcelona futballcsapatának taktikájával. A X. Egyetemi Tavasz keretében az előadásokon túlmenően a résztvevők sudokupéldák és logikai játékok megoldásán keresztül saját szürkeállományuk matematikai képességeit is tesztelhetik április 20-án, szombaton 10.30 és 18 óra között az SZTE Kiss Árpád-tanteremben (Béke-épület, Rerrich tér 1.)

Részletes program: http://www.math.u-szeged.hu/~horvath/etavasz.htm