Csillagok háborúja ZMK-sokkal a Reökben

2013. február 19.

A Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának (SZTE ZMK) koncert fúvószenekara ingyenes koncertet ad a Reök-palotában. A február 19-i rendezvényen 17 órától híres alkotók népszerű filmzenéi csendülnek fel, így a Csillagok háborúja dallamain túl Morricone művei sem maradnak ki a repertoárból.

A komoly és a filmzene szerelmeseinek is kedvez a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Karának (SZTE ZMK) koncert fúvószenekara. Ingyenes koncerttel várják ugyanis a Reök-palota látogatóit február 19-én (kedden) 17 órától. Az esten jól ismert hollywoodi dallamok csendülnek majd fel, így helyet kap a repertoárban John Williams híres, a Csillagok háborúja című filmhez írt zenéje, amellyel az Oscar-díjat is elnyerte.

A fúvós esten azonban Ennio Morricone, a szintén világhírű olasz zeneszerző műveiből is válogatnak majd. Az Oscar-életműdíjas alkotó munkásságának legismertebb és legkedveltebb dallamainak egy egész összeállítást szentel az SZTE ZMK együttese.

A rendezvényről további információ a Reok-palota oldalán érhető el, míg az SZTE Zeneművészeti Karáról itt olvashat.